'
Читаєте зараз
Німецький спецназ затримав агентів РФ у Баварії: які плани було зірвано

Німецький спецназ затримав агентів РФ у Баварії: які плани було зірвано

Анастасія Могилевець

Поліція міста Байройт у Баварії 17 квітня затримала двох чоловіків, підозрюваних у шпигунстві на російські спецслужби. Вони слідкували за військовими базами США, розташованими в країні. Там, зокрема, тренуються військовослужбовці ЗСУ, пише Der Spiegel.

Затримані – 39-річний Дітер С. з Баварії та 37-річний росіянин німецького походження Олександр Й. За даними слідства, Дітер обговорював диверсії в Німеччині зі зв’язковими з РФ з жовтня 2023 року. Він погодився здійснювати підпали та вибухи на об’єктах військової інфраструктури, оборонних та промислових підприємствах.

У центрі його уваги були транспортні маршрути, що використовуються для перевезення військових вантажів. Кінцевою метою запланованих атак був підрив підтримки України з боку Берліну. Дітер, заручившись допомогою росіянина Олександра, обстежував та фотографував американські військові об’єкти в Німеччині, а потім передавав світлини російським патронам.

Шпигували, зокрема, за об’єктами збройних сил США у Графенвері, Баварія. Там розміщений військовий полігон, де американська армія навчає українських солдатів – наприклад, на танках Abrams.

Крім того, в період з 2014 до 2016 року Дітер перебував в складі підрозділів бойовиків псевдореспубліки «ДНР». За даними Spiegel, німецька судова система класифікує цей підрозділ як терористичну організацію, тож фігуранта додатково звинувачують у членстві у терористичній організації за кордоном.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій