'
Читаєте зараз
Нова IOS, MacBook Air, українська мова. Чим здивувала Apple на першій презентації у 2022 році

Нова IOS, MacBook Air, українська мова. Чим здивувала Apple на першій презентації у 2022 році

Markiian Oliiarnyk
 • В IOS 16 з’явиться можливість налаштовувати екран блокування під свої уподобання, а також у базові застосунки будуть доповнені новими функціями.
 • Apple M2 отримав більше потужності і здатен підтримувати відео найвищої якості.
 • Новий MacBook Air отримав новий дизайн та потужне залізо. У США його ціна стартуватиме з $1199.

Компанія Apple презентувала новинки в рамках щорічної конференції розробників конференцію розробників WWDC22. Було чимало технологічних рішень, утім найцікавішими стали IOS 16, процесор M2 та оновлений MacBook Air, якого шанувальники чекали ще з 2020 року.

Заборона розповідає про головні особливості продуктів Apple з презентації 6 червня 2022 року.


Презентація Apple 2022: IOS 16

В оновленій IOS 16 з’явиться декілька нововведень. Користувачі нарешті зможуть кастомізувати екран блокування: налаштовувати шрифти й кольори, додавати віджети та створювати кілька варіантів екранів, між якими можна буде перемикатися. Додана нова функція Live Activity, яка дозволятиме користувачам отримувати важливу інформацію у режимі реального часу безпосередньо на екран блокування. Це можуть бути, наприклад, повідомлення про спортивні ігри, тренування, спільні поїздки або замовлення їжі. Вони з’являтимуться знизу.

Фото: Apple

У застосунку iMessages можна буде видаляти та редагувати повідомлення, відкликати вже надіслані і відновлювати видалені. Якщо до деяких повідомлень треба буде повернутися пізніше, їх можна буде позначити як непрочитані.

У Apple Wallet з’явився вбудований інструмент розстрочки — Apple Pay Later. За його допомогою користувачі зможуть розділити вартість покупки через Apple Pay на чотири рівні платежі протягом шости тижнів. Функція буде доступною в усіх місцях приймання Apple Pay, у тому числі онлайн або при покупках у застосунках з Mastercard.

Читати більше новин в Telegram

У функцій Voice Over та Live Text нарешті з’явиться підтримка української мови. Voice Over — це програма для користувачів з порушеннями зору, яка надає звукові описи вмісту екрана. А Live Text — це функція розпізнавання тексту на зображеннях, вона зможе працювати ще й з текстом із відео, конвертувати валюту та перекладати сам текст.

Фото: Apple

До версії IOS 16 мобільні пристрої Apple почнуть оновлювати восени 2022 року.

Процесор M2: особливості

M2 відкриває серію процесорів Apple другого покоління. Його кристал містить 20 млрд транзисторів — на 20% більше, ніж було в М1 (16 млрд). Завдяки новому 8-ядерному CPU (4 енергоефективні ядра та 4 високопродуктивні) процесор М2 продуктивніший:

 • на 18% за попереднє покоління M1;
 • на 87% за 12-ядерний Intel Core i7-1260P;
 • в 1.9 разів за 10-ядерний Intel Core i7-1255U.
Фото: Apple

Чималу частину транзисторного пакета M2 містить інтегрований 10-ядерний GPU. В Apple заявляють, що його продуктивність зросла у порівнянні з M1 на 25%, якщо враховувати однаковий рівень енергоспоживання, і на 35%, якщо його не обмежувати. Також він у 2.3 рази потужніший за GPU процесора Core i7-1255U.

М2 отримав оновлений мультимедійний процесор, який підтримує відео 8K H.264 і HEVC. Це означає, що користувачі зможуть одночасно відтворювати кілька потоків відео 4K і 8K. Окрім того, серед ключових показників:

 • до 24 Гб об’єднаної пам’яті;
 • 128-бітна шина пам’яті;
 • пропускна здатність до 100 ГБ/с (на 50% вище, ніж у M1);
 • до 18.5 TOPS продуктивності NPU, що відповідає за прискорення обробки задач ШІ (на 40% більше, ніж у M1).
Фото: Apple

Новий MacBook Air M2: чим відрізняється від минулого

Новий MacBook Air отримав новий дизайн, як того вимагали користувачі. Корпус став компактнішим у порівнянні з моделлю 2020 року, грані стали плоскими, як в інших сучасних пристроях Apple.

Новий екран Liquid Retina має менші рамки і прямокутний виріз для камери, так званий «чубчик». Завдяки таким нововведенням його діагональ вдалося збільшити до 13.6 дюймів. Роздільна здатність становить 2560×1664 пікселів, яскравість — 500 ніт.

Фото: Apple

MacBook Air комплектуватиметься процесором M2, що робить нову версію на 40% швидшою за версію 2020 року з М1. Також серед покращень — фронтальна камера на 1080p, три спрямовані мікрофони, що усувають сторонні шуми, та звукова система з чотирьох динаміків з підтримкою Dolby Atmos.

У новій версії не буде вентилятора, тобто система охолодження залишається пасивною. Натомість повернеться магнітна зарядка MagSafe. Також там будуть два роз’єми USB-C та аудіовихід 3.5 мм для навушників.

Новий MacBook Air з M2 матиме такі конфігурації:

 • базова — 8-ядерний GPU, 8 Гб оперативки, SSD на 256 Гб;
 • прокачана — 10-ядерний GPU, 19 Гб оперативки, SSD на 512 Гб.

У США продажі стартують у липні 2022 року. Вартість базової моделі — $1199, прокачаної — $1499. В Україні ціни офіційні реселери ще не повідомляли. Прогнозується, що у наших магазинах нові MacBook Air з’являться не раніше вересня.

Раніше Заборона розповідала про анонс Tesla AI Day 2, на якому Ілон Маск обіцяв показати перший робочий прототип свого робота-гуманоїда під назвою Optimus.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій