'
Читаєте зараз
Нова Зеландія скасувала найсуворішу у світі заборону на сигарети: що не так з рішенням

Нова Зеландія скасувала найсуворішу у світі заборону на сигарети: що не так з рішенням

Ilona Kivva
Автор:

Влада Нової Зеландії 27 лютого анулювала закон про заборону продажу тютюну для людей, які народились після 1 січня 2009 року, пише Reuters.

Найсуворіші у світі антитютюнові правила за час своєї чинності значно скоротили вміст нікотину в цигарках та зменшили кількість роздрібних торговців тютюном більш ніж на 90%. Новий коаліційний уряд, обраний у жовтні 2023 року, скасував закон у терміновому порядку. Це дозволило йому уникнути коментарів громадськості.

Заступник міністра охорони здоров’я Кейсі Костелло сказав, що влада все ще прагне побороти паління, але використовуватиме для цього інший підхід. Костелло анонсував пакет відповідних заходів, які включають також боротьбу з вейпінгом.

Рішення скасувати закон критикують через його ймовірний негативний вплив на здоровʼя громадян Нової Зеландії, а також на маорі та населення Тихоокеанського регіону, які особливо багато палять.

«Широкі клінічні випробування і моделювання показують, що закон про заборону стрімко підвищив би відсоток кидання паління серед курців. Також це значно завадило б молодим людям почати палити», — сказала дослідниця Університету Отаго Джанет Хук.

Парламент Нової Зеландії ухвалив закон про щорічне підвищення дозволеного віку куріння в кінці 2022 року. Таким чином органи охорони здоров’я прагнули зробити країну вільною від паління до 2025 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій