'
Читаєте зараз
Нові обмеження для військовозобов’язаних українців за кордоном: роз’яснення МЗС

Нові обмеження для військовозобов’язаних українців за кордоном: роз’яснення МЗС

Анастасія Могилевець

Напередодні з’явилась інформація, що Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України призупинити надання всіх консульських послуг щодо чоловіків призовного віку. Це тимчасові заходи, повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба.

«Обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора [22 квітня] доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно», –  каже Кулеба.

Невдовзі міністерство надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг для українців мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах. Це пов’язано із законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», що незабаром набуде чинності.

Документ про призупинення вчинення консульських дій за заявами чоловіків з України віком від 18 до 60 років оприлюднили в ЗМІ 22 квітня. Він підписаний першим заступником міністра закордонних справ Андрієм Сибігою. Починаючи з 23 квітня буде можливо лише оформити документи для повернення в Україну, йдеться в листі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій