Новий рік 2022: вихідні та прогноз погоди - Заборона
Читаєте зараз
Новий рік-2022 та два Різдва. Скільки в Україні буде вихідних та що там зі снігом

Новий рік-2022 та два Різдва. Скільки в Україні буде вихідних та що там зі снігом

Новорічні свята
  • Українці на зимові свята тричі відпочиватимуть по три дні.
  • В січні 2022 року в Україні буде 12 вихідних.
  • Тож є ще час зробити щеплення, закупити масочок й запланувати відпочинок з друзями.

В Україні зимові свята, зокрема два Різдва та Новий рік, формують додаткові вихідні у грудні 2021 року та січні 2022-го. В цей період країна офіційно тричі матиме по три вихідних поспіль.

Заборона зібрала інформацію про те, скільки буде вихідних в Україні на зимові свята, як працюють банки та СЕП та чи чекати на сніг у Новорічну ніч.


Вихідні на зимові свята в Україні

У грудні буде чотири вікенди та один святковий день — Різдво Христове за Григоріанським календарем.

Україна святкує Святвечір двічі — 25 грудня та 7 січня. З 2017 року 25 грудня (католицьке Різдво) є офіційним святом в Україні, а отже — вихідним днем. У 2021 році свято припадає на суботу, значить вихідний за законодавством переноситься на найближчий наступний після нього робочий день. Отже, в понеділок, 27 грудня 2021 року, не працюємо.

Православні та греко-католики України святкують Різдво за старим стилем 7 січня. Православне свято випадає на п’ятницю, тому 7—9 січня будуть неробочими днями. Також день Святвечора — 6 січня (четверг) — має бути скороченим на одну годину.

Також 24 і 31 грудня як передсвяткові дні будуть скороченими на одну годину.

У січні 2022 року в Україні 12 вихідних — п’ять вікендів і два святкових дні. Українці не працюватимуть 1—3 січня через те, що Новий рік у 2022 році випадає на суботу і вихідний переноситься на понеділок.

Як працюють банки у новорічні свята

В період свят у грудні-2021 крайні два тижня року банки та система електронних платежів НБУ (СЕП) працюють у звичайному режимі, крім 27 грудня (СЕП працює, банки самостійно приймають рішення щодо графіку роботи) та 31 грудня.

31 грудня 2021 року до 13:00 через СЕП здійснюються лише платежі між банківськими установами, підпорядкованими одній юридичній особі, а також платежі від учасників СЕП до НБУ та органів Державної казначейської служби і зворотньо, пише Бухоблік. Валютний ринок України працює з урахуванням особливостей роботи СЕП, викладених у регламенті. Банківський день у системі закінчується о 13:00.

Перший два дні січня-2022 будуть вихідними, 4—6 січня — звичайні робочі дні й для банківської системи, 3 січня та 7 січня СЕП працює, банки самі обирають свій робочий графік.

IZW2ArpTiJI7t2Zx4dbdYo2KZEOBF F7wNwXUb vvUJDDn0i6 Genys2 Iw479DeT 2tnl zzbT8Am0tldBdzXq59MKOvI7EL185GteUK cFgB0hVWa9q nB4VIof9WRsuQMubrw - <b>Новий рік-2022 та два Різдва.</b> Скільки в Україні буде вихідних та що там зі снігом - Заборона
Як працюватимуть банки та СЕП в новорічні свята. Фото: Бухоблік

Зазначається, що в період з 31 грудня по 4 січня включно діє офіційний курс іноземних валют та облікова ціна банківських металів, розрахованих НБУ 30 грудня 2021 року.

Прогноз погоди на новорічні свята

Грудень обіцяє бути з температурними коливаннями: то буде холодно, то теплішатиме, то знову стовпчики термометрів опустяться нижче нуля.

В саму новорічну ніч, з 31 грудня на 1 січня, снігу в Україні не очікується.

«Температурний режим буде дуже позитивний, високий до Нового року. І всі опади будуть проходити у вигляді дощу та мокрого снігу. Але перші дні січня будуть з великим похолоданням», — розповіла завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

За її словами, січень буде найхолоднішим місяцем зими. «Хвиля холоду зміщується на свята. Вона триватиме більше ніж тиждень. В цей час очікується, що в Україну прийдуть сильні морози до -20 градусів. Вони протримаються практично всі свята», — зазначила метеорологіня.

А ось найбільш сніжним, за прогнозом Вазіри Мартазінової, стане лютий.

Раніше Заборона розповідала про ідею позбавити Міжнародний жіночий день статусу, який робить 8 березня вихідним днем.

Сподобався матеріал?

Підримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору