Читаєте зараз
НП на Кримському мосту: версії та фото

НП на Кримському мосту: версії та фото

Ilona Kivva
Автор:

Досі не зрозуміло, що саме сталося на об’єкті, що йде з окупованого українського Криму до РФ. Рух автошляхом Керченським мостом зупинено: дорога настільки пошкоджена, що подальша експлуатація неможлива. Ж\д-сполучення не постраждало.

З ресурсів російських пропагандистів відомо, що в море впала частина полотна, є загиблі та поранені. Представники окупаційної влади пропонують альтернативний маршрут в АР: їхати територією України, де ведуться бойові дії.

Основна версія слідства РФ — атака модернізованих водних дронів-безпілотників (напередодні вони були в бухті Севастополя). В районі атаки у 145-ї опори знайдено уламки водних мотоциклів. Вони йдуть до мети практично під водою, визираючи на поверхню лише на кілька сантиметрів.

Пошкоджений Керченський міст, 17 липня 2023 року. Фото: Baza

Українська сторона припускає, що пошкодження Кримського мосту може бути російською провокацією, адже 17 липня закінчується дія зернової угоди. «При тих безпрецедентних заходах безпеки, які вживалися довготривалий час росіянами навколо Кримського мосту, вони, цілком ймовірно, контролювали всю цю ситуацію. Вона і далі розгортається за запрограмованим ними ж сценарієм», — підкреслила керівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.

Кримський міст 17 липня 2023 року. Фото: RT

В ГУ розвідки Міноборони України зазначили, що будь-які логістичні проблеми це додаткові ускладнення для окупантів, які створюють потенційні переваги для українських сил оборони. Крим використовується росіянами як великий логістичний хаб для переміщення сил і засобів в глиб території України.

«Причин цього ми не коментуємо. Можна лише процитувати слова керівника української розвідки Буданова про те, що Кримський міст — конструкція зайва», — сказав речник ГУР МОУ Андрій Юсов. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій