Читаєте зараз
Нульове розмитнення в Україні можуть повернути, але не для всіх. Проєкт вже у Раді

Нульове розмитнення в Україні можуть повернути, але не для всіх. Проєкт вже у Раді

Markiian Oliiarnyk
Розмитнення авто
  • З 1 липня 2022 року були скасовані усі митні пільги для ввезення більшості імпортних товарів, зокрема авто.
  • Багато українців фізично не встигли перевезти свої машини за нульовим розмитненням через величезні черги, хоч попередньо і подали митні декларації.
  • У Верховній Раді вважають це несправедливим і пропонують ще на місяць продовжити дію митних пільг для громадян, що стоять на кордоні.

Група народних депутатів України хоче тимчасово повернути нульове розмитнення авто. Але лише для людей, які не встигли вчасно завести придбані за кордоном машини. Підстава для цього вже є — це митні декларації, які були подані до 1 липня 2022 року. Утім є кілька важливих умов: авто має коштувати менше €10 000 і має призначатися виключно для особистого користування.

Заборона розповідає про зміни, які пропонуються для розмитнення імпортних авто.


Ввезення авто з-за кордону з 1 липня 2022 року: що пропонують змінити

У Верховній Раді виступили з пропозицією продовжити на один місяць пільговий порядок ввезення імпортних авто, тобто без сплати мита, ПДВ та акцизу. Але йдеться лише про транспортні засоби які вже, станом на 11 липня, безпосередньо чекають на кордоні. Законопроєкт №7534 ініційований 18 народними депутатами від різних фракцій.  

Пропозиція щодо нульового розмитнення стосується громадян, які задекларували транспортні засоби до 1 липня 2022 року, але не встигли провести їх через митницю, тож тепер змушені днями стояти на кордоні в очікуванні рішення. Утім є обмеження — вартість авто не має перевищувати €10 000. До того ж він має бути призначений для власного використання, а не перепродажу.

«Нам треба вирішити проблему цих людей. Вони вже дев’ятий або десятий день стоять на території сусідньої країни і чекають на позитивне рішення їхньої проблеми. Вони не винні в тому, що ми в один дуже короткий момент спочатку дали право [безплатно] людям завезти транспортні засоби, а потім це право у них забрали. Вони фізично не встигли завезти машини через те, що були великі черги», — зазначив один з ініціаторів документа Ігор Фріс.

Читати більше новин в Telegram

Автори законопроєкту вважають несправедливим, що люди, які придбали у Європі авто за €1500-2000 для сімейного користування, мають на кордоні заплати ще €4000-5000 мита. Вони закликають колег якнайшвидше підтримати документ, оскільки попередні декларації діють всього протягом 30 днів й у більшості громадян, які очікують на митниці, вже 25 липня термін їхньої дії спливе.

З 1 липня 2022 року, згідно із законом України №2325-ІХ, майже усі митні пільги на імпорт товарів та авто були скасовані. Це не стосується лише ввезення пального (усі мита та податки скасовані), а також частково електрокарів (скасований пенсійний збір на ввезення авто).

Так було повернуто такі ставки:

  • 10% ввізного мита;
  • 20% ПДВ від митної вартості;
  • акциз.

Раніше Заборона розповідала про зміни у процедурі розмитнення авто, які пропонує Кабмін України. Зокрема йдеться про нову формулу розмитнення, скасування деяких зборів та електронну реєстрацію транспортних засобів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій