Читаєте зараз
NVIDIA анонсували найпотужніший чип штучного інтелекту: для чого він потрібен

NVIDIA анонсували найпотужніший чип штучного інтелекту: для чого він потрібен

Ilona Kivva
Автор:

Компанія з розробки відеокарт NVIDIA представила проєкт GR00T – мультимодальний штучний інтелект, покликаний працювати над людиноподібними роботами. Також анонсували спеціальний чип Jetson Thor, необхідний для користування інновацією, пише технологічне видання VentureBeat.

Jetson Thor позиціюють як нову обчислювальну платформу, здатну виконувати складні завдання, а також безпечно та природно взаємодіяти з людьми та машинами. Він має модульну архітектуру, оптимізовану для продуктивності, потужності та розміру.

Своєю чергою GR00T використовує технології, що дозволяють роботам-гуманоїдам зчитувати текст, мовлення, демонстрації поведінки на відео та наживо. Вони сприйматимуться як вхідні дані та оброблятимуться для виконання дій. Таким чином, майбутні роботи зможуть вчитись у людей поведінковим моделям.

Дженсен Хуанг на презентації NVIDIA. Фото: NVIDIA

«Створення базових моделей для людиноподібних роботів – одна з найбільш захоплюючих проблем, які сьогодні потрібно вирішити в ШІ. Технології об’єднуються для того, щоб провідні робототехніки з усього світу здійснили гігантський стрибок у цьому напрямку», – каже генеральний директор NVIDIA Дженсен Хуанг.

Назва проєкту розшифровується як Generalist Robot 00 Technology. NVIDIA розробила його з метою створення роботів, які зможуть не лише спілкуватися з людьми, а й імітувати людські рухи: координацію, спритність та інші навички. Очікується, що гуманоїди зможуть адаптуватись та взаємодіяти з реальним світом.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій