'
Читаєте зараз
Обкладав даниною місцевий бізнес: мера Сум відпустили

Обкладав даниною місцевий бізнес: мера Сум відпустили

Ilona Kivva
Автор:

Сумського міського голову Олександра Лисенка та директора Департаменту інфраструктури міста Олександра Журбу 2 жовтня затримали під час передачі однієї з частин хабаря, повідомили в Спеціальній антикорупційній прокуратурі.

6 жовтня стало відомо, що мера Сум випустили під заставу 3 млн гривень.

Посадовці вимагали хабарі від місцевих підприємців за безперешкодне ведення бізнесу у місті. Задокументовано, що вони обклали даниною місцеву компанію, яка займалася вивезенням сміття. Також брали гроші за те, щоб виконком Сумської міської ради встановив новий економічно обґрунтований тариф на поводження з побутовими відходами.

Мер Сум Олександр Лисенко. Фото: Сумська міська рада

Упродовж листопада 2022 — жовтня 2023 року слідство задокументувало одержання неправомірної вигоди у загальній сумі 2 130 000 гривень. 2 жовтня посадовців затримали одразу після одержання третьої частини обумовлених коштів — 1 430 000 гривень.

Наразі мера Сум та директора департаменту затримано в порядку ст. 208 КПК України. 4 жовтня стало відомо, що САП проситиме для Олександра Лисенка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливою заставою у 10 млн гривень, для його подільника — арешт з можливістю внесення 5 млн грн застави.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій