'
Читаєте зараз
Оголошено топ-250 пісень за всю історію Євробачення. Там дев’ять — від України

Оголошено топ-250 пісень за всю історію Євробачення. Там дев’ять — від України

Markiian Oliiarnyk
Go_A
  • Офіційне радіо Євробачення оголосило список кращих 250 пісень за всю історію конкурсу.
  • В цей топ потрапили дев’ять композицій, що були представлені від України.
  • Україномовна пісня Shum гурту Go_A увійшла до трійки найкращих в історії Євробачення.

Офіційне радіо міжнародного пісенного конкурсу Євробачення ESC шляхом опитування фанатів склало топ-250 пісень за всю історію. За підсумками щорічного голосування до рейтингу увійшли дев’ять композицій представників України.

Заборона розповідає, які українські пісні потрапили до рейтингу найкращих в історії Євробачення.


Українські пісні увійшли в топ Євробачення

В результаті щорічного голосування за найпопулярніші пісні в історії Євробачення етно-фольк-гурт Go_A з україномовною піснею Shum посів третє місце, повідомляється в пресрелізі ESC. 

З цією піснею гурт представляв Україну на Євробаченні у 2021 році й посів п’яте місце (97 балів отримали від національних журі, 267 – від глядачів). Цікаво, що ще одна україномовна пісня Solovey для Євробачення-2020, посіла 128 місце. 

Загалом список включає 250 найкращих композицій пісенного конкурсу, які щороку обирають слухачі радіо. 

Читати більше новин в Telegram

Перше місце віддали пісні Euphoria, з якою шведська співачка Loreen перемогла на Євробаченні у 2012 році в Баку. Друге місце посіли переможці пісенного конкурсу у 2021 році — італійський гурт Måneskin з піснею Zitti E Buoni.

Загалом до рейтингу 250 найкращих пісень в історії Євробачення потрапило одразу вісім українських представників. До списку найкращих пісень від України, крім двох Go_A, увійшли:

  • Пісня Джамали «1944» посіла 14 місце у рейтингу. Із нею Україна отримала перемогу на 61-му конкурсі Євробачення у 2016 році. 
  • Пісня Вєрки Сердючки Dancing Lasha Tumbai (2007 рік) посіла 72 місце. 
  • Переможна Wild Dances Руслани (2004 рік) опинилася на 78 місці. 
  • Shady Lady Ані Лорак, яка представляла Україну на Євробаченні у 2008 році, посіла 108 сходинку в рейтингу. 
  • Пісня Злати Огнєвіч Gravity за 2013 рік опинилися на 179 місці. 
  • Under the Ladder (2018 рік) Mélovin отримали 183 сходинку. 
  • Be My Valentine Світлани Лободи (2009) посіла 242 місце.

Про що пісня Shum

Вокаліста гурту Go_A Катерина Павленко пояснила, що Shum — це пісня на основі хороводу, однойменної гри-веснянки. Вона походить ще з дохристиянських часів та ритуалів, пов’язаних з природою. Вже у християнські часи веснянка «Шум» перетворилася на хоровод, який водили на Великдень. 

«Основа цієї пісні — обряд, який українці проводили навесні: шумом закликали весну. Це все проводилося колективно. Вважалося, що якщо щось робити разом, то загальне бажання обов’язково збудеться», — розповіла Катерина Павленко. 

Кандидатка філологічних наук Лідія Козар у статті про весняну обрядовість стверджує, що у таких танцях-гаївках та веснянках, як «Шум», збереглися риси анімістичного світогляду. Анімізм — це віра у те, що всі предмети, в тому числі тварини і рослини, мають душу. Саме ж слово «шум» у деяких південнослов’янських мовах, зокрема сербській, до цього часу означає «ліс». А часті повтори цього слова означають закликання, щоб скоріше розпустилися дерева і прийшла весна. 

Раніше Заборона розповідала про переможницю Дитячого Євробачення-2021 та про те, яке місце у пісенному конкурсі посіла Україна.  

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій