'
Читаєте зараз
Окупація ЗАЕС: для Енергодара розробили план евакуації на найстрашніший випадок

Окупація ЗАЕС: для Енергодара розробили план евакуації на найстрашніший випадок

Ilona Kivva
Автор:
  • Запорізька АЕС і найближчі до неї міста знаходяться під контролем російських військ з березня 2022 року.
  • У Енергодарі станом на 16 вересня практично немає медикаментів, постійно зникають світло та вода.
  • Під час спроб виїхати з міста у серпні 2022 року загинуло кілька людей.

Українська сторона розробила план екстреної евакуації для мешканців Енергодара через зростаючу загрозу аварії на найбільшій у Європі електростанції. Однак передбачити, чи він спрацює, неможливо, адже РФ систематично порушує будь-які домовленості.

Заборона розповідає про ситуацію з евакуацією з Енергодара. 


Як люди евакуюються з Енергодара

Ситуація у тимчасово окупованому місті, де розташована найбільша атомна електростанція в Європі, з кожним днем ускладнюється, тому все більше місцевих жителів намагаються евакуюватися.

«Вже виїхало близько 20 000 мешканців і виїжджає все більше. Кожного дня відбуваються обстріли і провокації. Відсутнє водопостачання. Аварійні служби працюють і відновлюють, але зразу за тим відбуваються нові обстріли і це нескінченно. Якщо до вересня ще була можливість передати медикаменти, якісь інші адресні посилки, то з початку місяця всі гуманітарні вантажі розвертають», — розповів в коментарі Забороні заступник мера Енергодара.

Організованої державної евакуації немає від березня 2022 року. Однак і тоді з міста вдалося виїхати лише декільком автобусам. Містяни намагаються виїжджати власним транспортом, але росіяни пропускають їх на підконтрольну Україні території у обмеженій кількості. Вивозити людей намагаються і волонтери, але їх пускають у місто тільки, якщо вони не везуть із собою гуманітарну допомогу, тобто суто пустими. 

Читати більше новин в Telegram

«Ми знаємо, що в серпні досить складна ситуація була. Люди, щоб виїхати, стояли у черзі о 10 днів. Навіть були летальні випадки: люди похилого віку не витримували спеки», — каже заступник міського голови.

Для місцевих жителів також підготували план екстреної евакуації на випадок підриву Запорізької атомної електростанції. Деталей місцевий чиновник не розкрив, але зазначив, що упевненості у тому, що він спрацює, немає. Російська сторона систематично порушує будь-які домовленості, тому зрив евакуації не виключається.

Раніше Заборона розповідала про катастрофу, якою може обернутися необережне поводження з ядерним матеріалом на найбільшій АЕС Європи. Наслідки будуть гіршими, ніж під час аварії на Чорнобильській АЕС та АЕС Фукусіма-Даїчі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій