Читаєте зараз
Олімпійські ігри у Парижі: на яких умовах виступатимуть атлети з РФ і Білорусі

Олімпійські ігри у Парижі: на яких умовах виступатимуть атлети з РФ і Білорусі

Ilona Kivva
Автор:

У Міжнародному олімпійському комітет (МОК) заявили, що атлети з Росії та Білорусі зможуть взяти участь в Олімпіаді в Парижі лише як нейтральні окремі учасники зі значними обмеженнями, пише «Голос Америки».

Умови допуску передбачають, що спортсмени не виступали на підтримку вторгнення в Україну і не були пов’язані з арміями чи службами безпеки цих країн.

На додаток, добуті нейтральними атлетами медалі не записуватимуть до групових таблиць Олімпіади. Церемонії їх нагородження відбуватимуться під спеціально створеним прапором в супроводі спеціальної музики без слів. Також вони не братимуть участь у церемоніальному параді команд на відкритті 26 липня.

МОК попередньо схвалив участь вже 12 спортсменів з РФ та сімох з Білорусі. При цьому квоти передбачають 54 і 28 місць відповідно, але у комітеті припустили, що вони не будуть заповнені повністю.

Водночас деякі росіяни долучилися до національних команд інших країн. Наприкоад, МОК дозволив плавчині Анастасії Кірпічніковій виступати в команді Франції, а борцю Олександру Комарову — Сербії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій