'
Читаєте зараз
Верховна Рада ухвалила закон про трансплантацію. Детально

Верховна Рада ухвалила закон про трансплантацію. Детально

Сергій Сурепін

Верховна Рада ухвалила законопроект №2386а-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині». «За» проголосували 255 народних депутатів.

Що це означає

Законопроект передбачає, що кожна людина може погодитися чи відмовитися від посмертного донорства. Відповідь «так» – це письмова заява, позначка в паспорті або посвідченні водія та внесення даних до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Також можна буде назвати довірену особу, яка після смерті людини оприлюднить її згоду чи заборону на трансплантацію її анатомічних матеріалів. Якщо людина жодним чином не висловила свою волю за життя, запитуватимуть її родичів – подружжя, дітей, батьків, рідних братів та сестер.

Відмова від трансплантації

Читати більше новин в Telegram

Не використовуватимуть органи людини після її смерті, якщо вона за життя виступила проти або якщо цього не дозволили її родичі.

Також заборонене використання анатомічних матеріалів, якщо немає в кого спитати дозволу або якщо проти цього виступають суд, правоохоронці чи судмедексперт. Не можуть посмертно бути донорами ветерани АТО та ООС, діти-сироти, визнані недієздатними, а також люди, особистість яких не встановлена.

Пільги

Люди, які за життя надали свої анатомічні матеріали одному із родичів, мають право на підтримку держави: йдеться про безоплатне медобстеження, медичну допомогу в разі хвороб чи погіршення здоров’я. Якщо людина стала інвалідом унаслідок втрати органу, вона має право на пенсію за інвалідністю незалежно від тривалості страхового стажу. У разі смерті людини її непрацездатні родичі отримують пенсію у зв’язку із втратою годувальника, також незалежно від страхового стажу особи.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій