'
Читаєте зараз
Осло посилить кордон з Росією ракетами для HIMARS

Осло посилить кордон з Росією ракетами для HIMARS

Ilona Kivva
Автор:
 • Фінляндія уклала контракт з Пентагоном на $535 мільйонів.
 • Міноборони придбає 400 снарядів, які були створені для РСЗВ HIMARS.
 • Боєприпаси унікальні тим, що не несуть сотні кілограмів вибухівки, але при цьому мають вкрай високу ефективність.

Скандинавська держава суттєво посилить наземну та протиповітряну оборону шляхом збільшення запасів високоточних ракет до техніки, що має на озброєнні. Такий крок допоможе не тільки покращити обороноспроможність країни, а й укріпить північні кордони НАТО у Європі.

Заборона розповідає про посилення обороноздатності Фінляндії.


Фінляндія купила у США ракет на $500 мільйонів

Державний департамент Сполучених Штатів погодив продаж фінському уряду боєприпасів до реактивних систем залпового вогню. Сума угоди склала $535 мільйонів, йдеться на сайті управління воєнного співробітництва при Пентагоні.

«Фінляндія має намір використовувати ці оборонні вироби для збільшення своїх національних запасів, зміцнюючи можливості наземної та протиповітряної оборони на північному фланзі Європи. Збільшення національного запасу має вирішальне значення для оборони Фінляндії через погіршення ситуації з безпекою в Європі», — зазначили у Міноборони США.

Країна запросила кілька видів ракет типу GMLRS:

Читати більше новин в Telegram
 • 150 M30A1 (AW) або M30A2 (можлива комбінація двох);
 • 250 M31A1 Unitary або M31A2 GMLRS-U IMPS (можлива комбінація обох).

Ракети GMLRS: особливості

GMLRS — це ціле сімейство ракет до реактивних систем залпового вогню. Спочатку вони були розроблені для M270 та його більш сучасної версії HIMARS, але снаряди можна адаптувати і до інших натівських систем з подібними пусковими установками, йдеться на сайті виробника Lockheed Martin.

Ці ракети є унікальними, адже не несуть сотні кілограмів вибухівки, але при цьому надвисока точність та конструкція дають боєприпасам вкрай високу ефективність, пише Defense Express.

Снаряд оснащується 90-кг осколково-фугасною бойовою частиною та має три варіанти підриву:

 • контактний;
 • відтермінований;
 • повітряний.

Останній призначений для знищення противника на відкритих позиціях. Бойова частина ракети має високу уламковість, тому може одночасно завдати шкоди десяткам одиниць ворожої техніки. Також повітряний підрив значно ефективніший у випадках, коли техніка прихована.

Завдяки режиму відтермінованої детонації ракети підходять і для ураження укріплених об’єктів, хоча для повноцінних бункерів вони не призначені.

Чим особливі варіанти ракет, які запросила Фінляндія:

 • M30A1 і M30A2 GMLRS-AW є версією GMLRS з так званою альтернативною боєголовкою. Це осколково-розрядна частина масою 90 кг. Ракети вибухують  на висоті приблизно 10 метрів над землею, розсіюючи 160 000 осколків. Боєголовка ефективна для знищення військ, транспортних засобів, радарів та командних пунктів противника. Дальність стрільби 65-70 км;
 • M31A1 Unitary — це ракета з однією фугасною боєголовкою. Бойова частина має 23 кг вибухового вмісту. Дальність стрільби 65-70 км;
 • M31A2 GMLRS-U IMPS вдосконалена версія ракет Unitary. Вона також має дальність польоту 65-70 кілометрів.

Раніше Заборона розповідала про термінове посилення Литвою протиповітряної оборони. Країна суттєво збільшила витрати на оборону та закупила найсучасніші ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів, що має на озброєнні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій