'
Читаєте зараз
Переселенці-школярі в Польщі вчитимуть українську мову та літературу

Переселенці-школярі в Польщі вчитимуть українську мову та літературу

Анастасія Могилевець

Польський уряд готує законопроєкт щодо навчання українців з 1 вересня 2024 року. Діти-переселенці можуть вчитися в закладах Міжнародної української школи на території Польщі, а також в адаптованих польських школах, розповів посол України в Польщі Василь Зварич.

Він зазначив, що наразі близько 200 000 дітей-переселенців відвідують польські заклади освіти. Проте є школярі, які дистанційно проходять програму України. За оцінкою заступниці очільника Міністерства освіти Йоанни Мухи, їхня кількість може сягати 50-60 000. Відомства України та Польщі працюють над тим, щоб запровадити програму з української мови та літератури у школах.

«Це дуже важливо для дитини, бо вона не буде ізольована від суспільства, в якому проживає, а також не буде втрачений зв’язок з українськими мовою, традиціями й культурою. Ця дитина, коли повернеться в Україну, буде більш пристосована для навчання в українській системі освіти. Крім того, ми зараз працюємо над тим, щоб розширити трішки й географічну присутність, і компетенції Міжнародної української школи, яка працює на засадах дистанційного навчання. Мені здається, що потенціал цієї школи далеко не вичерпаний», – каже Василь Зварич.

Основоположний принцип цього процесу – щоб кожна дитина мала можливість реалізувати своє право на навчання, підкреслив посадовець. Польська сторона каже про технічні та законодавчі труднощі стосовно запровадження українських предметів у школах. Але частково це можуть втілити вже з вересня 2024 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій