'
Читаєте зараз
Пінгвінів Аделі стало значно менше: про що це говорить

Пінгвінів Аделі стало значно менше: про що це говорить

Ilona Kivva
Автор:
  • Дослідники обстежили 52 острови протягом 10 років і виявили, що популяція зменшилася на 43%.
  • В хороший сезон розмноження птахи мали на 80 000 пташенят менше порівняно з піком популяції на початку 2000-х років.
  • Ситуацію в цілому можна виправити.

Популяція пінгвінів Аделі за десятиліття скоротилася майже вполовину, хоча передбачалося постійне збільшення. В тенденції напряму звинувачують людей, адже через зміни клімату птахи вимушені кидати своїх дитинчат без їжі та захисту.

Заборона розповідає про дослідження популяції пінгвінів в Антарктиді.

Пінгвіни в Антарктиці: дослідження популяції

Вчені з Австралійського антарктичного відділу зафіксували різке скорочення популяції виду пінгвінів під назвою Аделі біля східного узбережжя Антарктики. Екологи спостерігали їхньою розмножуваністю у 2010-2020 роках, і два роки потому представили результати дослідження в Global Change Biology.

Вивчення зміни кількості птахів відбувалося на 52 островах поблизу дослідницької станції Моусон. Скорочення популяції склало 43% за десятиліття, і це різкий контраст порівняно з іншими групами пінгвінів Аделі на сході Антарктиди, де їхня чисельність за ці роки була стабільною або зростала.

«Хоча морські птахи добре відомі тим, що живуть у найсуворіших умовах на планеті, їхня здатність протистояти ним може бути розширена у відповідь на зміни в екосистемі […] Втрата 154 000 гніздових птахів уздовж 100-кілометрової берегової лінії за останнє десятиліття відрізняється від стійкого зростання за попередні та суперечить останнім моделям, які передбачали постійне збільшення [популяції]», — зазначили дослідники.

Читати більше новин в Telegram

Вчені вважають, що показники протилежні, зокрема, через зміну умов навколишнього середовища. До скорочення призвело рибальство, зміна клімату та інші наслідки людської діяльності, яка призвела до ускладнення доступу Аделі до їжі. Батьки-пінгвіни залишають дитинчат взимку, щоб шукати харчі. Але відстань, на яку вони йдуть, збільшилася, тому пташенята не здатні дочекатися їх.

«Ми вважаємо, що причиною такого стрімкого падіння є два процеси: один — розмноження тварин влітку, а інший — залишення колонії взимку. Ці два процеси підживлюють один одного, тому коли популяція зменшилася, це значно погіршило ситуацію для їхнього виживання», — сказала співавторка дослідження Луїза Еммерсон у коментарі The Guardian.

За результатами моніторингу, в хороший сезон розмноження пінгвіни Аделі мали на 80 000 пташенят менше порівняно з піком популяції на початку 2000-х років. В подальшому вчені вивчатимуть, що сприяє виживанню пінгвінів та як зменшити людський тиск на популяцію.

Раніше Заборона розповідала про смерть понад 500 блакитних пінгвінів на узбережжі Нової Зеландії. Птахи були дуже виснаженими та втратили близько половини своєї ваги. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій