Пішли
у транс
4 історії людей, які зробили гендерний перехід
Процес зміни статі називають переходом. Відбувається він щонайменше в чотири етапи. Спершу людина починає сприймати себе в протилежній статі та просить того ж від оточуючих. Потім вона має тривалий час знаходиться під наглядом психіатра (відповідно до наказу 2016 року, цей термін становить 2 роки), щоб отримати довідку з діагнозом «транссексуалізм». Лише після цього людина може офіційно проходити гормональний курс, робити операції та змінювати документи.
Раніше в Україні бути трансгендером було складніше. У 2011-2016 роках Міністерство охорони здоров’я намагалося контролювати процес зміни статі. Позаштатна медична комісія МОЗ (15 лікарів: психологи, ендокринологи, хірурги та інші) зобов’язувала спершу перевіритись на психічні хвороби у психіатричній лікарні. Це відбувалось у загальній палаті разом із людьми, які вже мали серйозні діагнози. За оптимістичним сценарієм, охочим змінити стать видавали довідку про «транссексуалізм», після чого людина була зобов’язана зробити повну стерилізацію статевих органів. Тільки після цього вона отримувала дозвіл на зміну статі та імені в своїх документах.
Чимало людей розпочинали перехід на свій ризик – самі купували гормони, які обирали на власний розсуд. Часто це призводило до поганих наслідків, наприклад, онкології. Процедура переходу потребує нагляду фахівця, який скорегує необхідну дозу препаратів.
Zaborona.com показує чотири історії людей, які вирішили повністю змінити себе. Біженець з Росії, батько семирічної дитини, доброволець з АТО та експериментаторка розповіли, як наважились змінити стать. За бажанням героїв, ми змінили деякі імена та не вказуємо міста та селища, де проживають трансгендерні люди.
