(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

На слухання прийшли праві радикали

Активістку “Маршу жінок” судять за плакат

Олена Шевченко, організаторка “Маршу жінок”, який вiдбувся 8 березня в Києві, повідомила, що в суд по справі про банер, який учасниці використовували під час події, прийшли представники “правих сил”. На фото, які виклала Шевченко, видно, що серед тих, хто прийшов, є представники праворадикальної організації С14.

 

Справа розглядається в Шевченківському районному суді Києва. Відповідач – громадська організація “Інсайт”, яка займається захистом прав людини і зокрема захищає права ЛГБТIК-спільноти.

«На голову ГО “Інсайт” було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.185-1 КУпАП – порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій. Під час складання протоколу працівники поліції зазначили, що до них зверталися громадяни, яких обурив банер, який тримали учасники акції, з зображенням оголеної жінки з встромленим у неї логотипом Національних дружин. На думку цих громадян, зображення є наругою над цим угрупуванням», – пояснюють представники організації.

Після засідання Олена Шевченко написала, що їй інкримінували статтю 185-1 КУпАП (“Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій”, – ред.) з додаванням матеріалів про “наругу над державними символами”. Вона також повідомила, що близько 20 людей з націоналістичною символікою заблокували їх у суді і намагалися прорватися всередину. Шевченко та інші активісти прийняли рішення викликати приватну охорону і разом з ними покинули будівлю суду через інший вихід.

Про автора

Журналістка, засновниця проекту “Заборона“, лауреатка премій Kurt Shork Awards та Thomson Foundation FPA Award, авторка Foreign Affairs, “Українська правда“, Hromadske.ua, та ін.