'
Читаєте зараз
Активістку “Маршу жінок” судять за плакат

Активістку “Маршу жінок” судять за плакат

Katerina Sergatskova

Олена Шевченко, організаторка “Маршу жінок”, який вiдбувся 8 березня в Києві, повідомила, що в суд по справі про банер, який учасниці використовували під час події, прийшли представники “правих сил”. На фото, які виклала Шевченко, видно, що серед тих, хто прийшов, є представники праворадикальної організації С14.

 

Справа розглядається в Шевченківському районному суді Києва. Відповідач – громадська організація “Інсайт”, яка займається захистом прав людини і зокрема захищає права ЛГБТIК-спільноти.

Читати більше новин в Telegram

«На голову ГО “Інсайт” було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.185-1 КУпАП – порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій. Під час складання протоколу працівники поліції зазначили, що до них зверталися громадяни, яких обурив банер, який тримали учасники акції, з зображенням оголеної жінки з встромленим у неї логотипом Національних дружин. На думку цих громадян, зображення є наругою над цим угрупуванням», – пояснюють представники організації.

Після засідання Олена Шевченко написала, що їй інкримінували статтю 185-1 КУпАП (“Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій”, – ред.) з додаванням матеріалів про “наругу над державними символами”. Вона також повідомила, що близько 20 людей з націоналістичною символікою заблокували їх у суді і намагалися прорватися всередину. Шевченко та інші активісти прийняли рішення викликати приватну охорону і разом з ними покинули будівлю суду через інший вихід.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій