Читаєте зараз
Політ NASA на Місяць під загрозою: що сталося

Політ NASA на Місяць під загрозою: що сталося

Daniil Tsarevskyi

Посадковий модуль Peregrine One не зможе здійснити посадку на Місяць. Про це стало відомо менш ніж через 24 години після успішного запуску місії з мису Канаверал у Флориді 8 січня 2024 року, пише CNN.

Astrobotic Technology, яка розробила модуль, повідомила про несправність корабля. За кілька годин після старту відбувся критичний витік палива. Через це, двигуни контролю орієнтації посадкового модуля мають ресурсу ще на 40 годин польоту.

«Наша мета полягає в тому, щоб наблизити Peregrine якомога ближче до Місяця, поки він не втратить здатність утримувати своє положення, спрямоване на сонце, і згодом втратить потужність», — повідомляє компанія.

Таким чином Astrobiotic не вдасться до кінця виконати місію. Посадка, яку запланували на 23 лютого, більше не розглядається. Компанія також поділилась знімками посадкового модуля, зовнішні шари ізоляції якого, виявилися пошкодженими.

Пошкоджений модуль Peregrine One. Фото: Astrobiotic (X)

Це не перші проблеми місії. Через певний час після запуску модуль не зміг змінити своє положення відносно сонця, щоб заряджати батареї. Це також сталося через несправність з двигуна, проте пізніше Astrobiotic повідомили, що помилку з батареєю вирішено.

Модуль запустили 8 січня 2024 року. Він, серед іншого, віз корисні вантажі NASA, які мали б допомогти в реалізації місячної програми Artemis.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій