'
Читаєте зараз
Порошенко подякував Путіну. Каже, президент РФ зробив Україну більш європейською

Порошенко подякував Путіну. Каже, президент РФ зробив Україну більш європейською

Сергій Сурепін

Президент України Петро Порошенко відвідав Нью-Йорк під час візиту на Генеральну асамблею ООН. Він також дав інтерв’ю каналу CNN – Порошенко відповів на питання колумніста Washington Post Фаріда Закарія в ефірі програми GPS.

Під час інтерв’ю Порошенко подякував президенту РФ Володимиру Путіну за те, що той зробив Україну більш європейською. У такий спосіб відповідаючи на репліку ведучого про те, що, на думку колумніста Washington Post, результатом агресії Путіна проти України стало об’єднання українців, Порошенко сказав, що може тільки підтвердити цю тезу.

«У 2013 трансатлантичну інтеграцію України, вступ до НАТО підтримувало 16% українців. Зараз це понад 54%. Хто зробив це? Путін. У 2013 європейську інтеграцію України, вступ до ЄС підтримувало 33% українців. Зараз 74%. Хто це зробив? Путін. Тому дякую, пане Путін, за те, що зробили мою країну набагато більш європейською й набагато більш готовою захищати європейські цінності та трансатлантичні цінності. І ми абсолютно впевнені, що ми не повернемося до Російської імперії», – заявив Порошенко.

Закарія також зауважив, що корупція – одна з найголовніших проблем України. Порошенко відповів, що в нього вийшло створити незалежну антикорупційну структуру: «Моїм головним пріоритетом було створити абсолютно незалежну від парламенту, уряду та президента прозору антикорупційну інфраструктуру, яка б боролася з корупцією на найвищих рівнях: у міністерствах, парламенті, де завгодно ще. І все це створювалося в тісній співпраці з нашими американськими, європейськими партнерами та громадськими організаціями. І ця інфраструктура вже діє». Але президент незадоволений роботою цієї системи, оскільки він хоче, щоби більше корупціонерів сиділи у в’язниці.

На репліку Закарії про те, що Порошенко використовує НАБУ й САП у своїх політичних інтересах, президент відповів, що це неправда, і запевнив, що організації – абсолютно незалежні, і це може підтвердити будь-хто.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій