'
Читаєте зараз
Потрібно стати клієнтом одного з семи банків. Як отримати 1000 гривень Зеленського

Потрібно стати клієнтом одного з семи банків. Як отримати 1000 гривень Зеленського

Markiian Oliiarnyk
Клоун з фільму Воно
 • Заявку на першому етапі програми єПідтримка потрібно було подати з 19 по 29 грудня.
 • Влада запевняє, що у 2022 році виплати продовжаться. Тож подати заявку можна й зараз.
 • Видачу 1000 гривень хочуть розширити на ще одну категорію українців.

В Україні стартувало оформлення винагороди за подвійну дозу вакцини проти коронавірусу. Заявку на першому етапі за програмою єПідтримка можна було подати з 19 по 29 грудня. Гроші на картку мають заходити протягом 10 днів після подання заявки. Але 1000 гривень ви отримаєте не на особисту карту, а на особливу, що її потрібно оформити в одному з банків-партнерів програми.

В січні 2022 року Кабінету міністрів отримав завдання підготувати окрему програму виплати 1000 грн на громадян України віком 12-18 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Заборона розповідає, як згідно з заявкою Міністерства цифрової політики України, можна подати заявку на отримання 1000 гривень.


Як оформити заявку на 1000 грн від держави

Подати заявку можна буде у додатку «Дія» у кілька кліків, якщо ви громадянин України віком від 18 років і у вас є зелений сертифікат у додатку «Дія» (сертифікат від сімейного лікаря не рахується).

Покрокова інструкція:

Читати більше новин в Telegram
 • Спочатку потрібно оформити спеціальну карту єПідтримка в одному з банків-партнерів. На 9.12.2021 було лише чотири банки*: А Банк (мажоритарні бенефіціари — брати Суркіси), Альфа Банк (власники — російський бізнесмен Михайло Фрідман та українсько-російсько-ізраїльський бізнесмен Герман Хан), Mono (у числі засновників люди, які керували Приватбанком; після їхньої команди банк довелося терміново рятувати націоналізацією) та Укргазбанк (тепер держбанк, який теж під час банкопаду довелося рятувати націоналізацією; з 2015 року ним керував нинішний голова НБУ Кирило Шевченко). Чому саме ці банки? Тому що, як кажуть в Мінцифри, вони мають найбільшу технічну підготовку для того, щоб приєднатися до проекту.

«Щодня до проекту приєднуватимуться нові банки. Відкрити карту можна буде і онлайн (через програму банку), і офлайн (у відділенні). Отримати гроші на звичайну картку не можна», — пояснив голова Мінцифри Михайло Федоров.

*До програми доєдналися Райффайзен Банк, Izibank, а також державні Ощадбанк та ПриватБанк. Інструкція щодо оформлення картки досить проста.

Інструкція оформлення картки ПриватБанку для отримання 1000 гривень.
 • Якщо ви цього ще не зробили, то завантажте програму «Дія» та авторизуйтесь.
 • Переконайтеся, що у вас є зелений сертифікат у програмі. Важливо: сертифікат з порталу «Дія» або паперовий від сімейного лікаря не підходять. Отримати COVID-сертифікат у програмі зараз можна як з ID-картою, так і з паспортом-книжкою.
 • Заходьте до розділу Послуги та клікайте на єПідтримка.
 • Вибираєте для виплати картку єПідтримка та чекайте надходження грошей від Мінекономіки. Гроші мають зайти протягом 10 днів.

Де і як можна витратити 1000 гривень

Отримання 1000 гривень від держави не впливає на субсидію та не входить у суму, з якої сплачуються податки.

Витратити тисячу можна на послуги бізнесу, який, на думку влади, найбільше постраждав під час пандемії. Тобто ви можете:

 • сходити в театр, кіно, музей чи концерт;
 • купити абонемент у спортзал;
 • взяти квитки на внутрішні рейси;
 • замовити ліки (якщо вам 60+): як це зробити;
 • спустити всі гроші на книги.

1000 гривень можна поділити на кілька підходів. Також є опція доплатити, якщо ваше замовлення коштує більше тисячі.

Ви повинні використати винагороду протягом чотирьох місяців після зарахування на картку.

Раніше Заборона розповідала, які заохочення до вакцинації пропонують в інших країнах світу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій