'
Читаєте зараз
Працівники Google бунтують через контракт на $1.2 млрд: що сталося

Працівники Google бунтують через контракт на $1.2 млрд: що сталося

Daniil Tsarevskyi
  • У 2021 році Ізраїль підписав контракт з Google та Amazon. Останні мали надати свої сервіси та потужності для обробки даних.
  • На фоні війни в Ізраїлі набирає популярності протест всередині компанії проти угоди. Рух називається «No Tech for Apartheid».
  • В березні 2024 року співробітник технологічного гіганта виступив із заявою проти контракту на $1.2 млрд з Тель-Авівом. Через 3 дні його звільнили.

У Гугл вважають, що Ізраїль може використовувати потужності Google Cloud у військових цілях під час бойових дій у Газі. Так, технологія включає потужний штучний інтелект, який може допомагати при наведенні на цілі.

Заборона розповідає про мільярдний контракт між Ізраїлем та американськими техногігантами.

Project Nimbus з Ізраїлем: що за проєкт

Google та Amazon у 2021 році уклали угоду з Ізраїлем, згідно з якою вони мають надавати послуги штучного інтелекту та хмарних обчислень ізраїльському уряду та військовим. Сума контракту складає $1.2 млрд. На фоні війни в Газі співробітники Google закликають розірвати угоду, пише Time.

Повідомляється, що Nimbus передбачає створення версії Google Cloud на території Ізраїля. Потужності дозволили б Тель-Авіву проводити широкомасштабний аналіз даних, навчати штучний інтелект, розміщувати бази даних та виконувати інші потужні обчислення. Нагляд з боку Google при цьому виключений. Можливості ШІ, передбачені потужностями, також серйозні: це розпізнавання облич, автоматична категоризація зображень, а також відстеження обʼєктів.

Так, останнім часом зʼявляється все більше повідомлень про використання штучного інтелекту під час атак Ізраїля в Газі. Тель-Авів, при цьому, ще у 2021 році заявляв, що технології використовуватимуться і міністерством оборони також. В теорії ізраїльський уряд може використовувати технологію AutoML для спостереження або націлювання. Також New York Times нещодавно писала, про використання ізраїльськими солдатами безоплатного функціонала Google Photos для розпізнавання облич на блокпостах.

Читати більше новин в Telegram

No Tech for Apartheid: що за акція

Співробітники Google аргументують свої виступи проти контракту, оскільки немає серйозних гарантій, які б запобігли використанню Ізраїлем технологій проти цивільних у Газі. 4 березня 2024 року на конференції з приводу співробітництва з Тель-Авівом з протестом виступив один зі співробітників техногіганта, а через три дні Google його звільнив.

«Я розробник програмного забезпечення Google Cloud і відмовляюся створювати технологію, яка сприяє геноциду, апартеїду або стеженню. Ніяких технологій для апартеїду!», — прокричав 23-річний розробник ПЗ у Google Едді Хетфілд.

Члени групи No Tech for Apartheid (Ніяких технологій для апартеїду) у Google стверджують що наразі їх підтримує 40 людей всередині компанії. Ще двоє колишніх співробітників заявили, що звільнились на знак підтримки акції.

No Tech for Apartheid стверджують, що ґрунтують свої занепокоєння на трьох ключових моментах:

  • прямій заяві міністерства фінансів Ізраїлю 2021 року про те, що Nimbus використовуватиметься міністерством оборони;
  • характер послуг, імовірно доступних ізраїльському уряду в хмарі Google;
  • неможливість Google стежити за тим, що Ізраїль може робити зі технологіями.

При цьому, Google стверджує, що їх співробітництво не стосується зброї.

«Ми дуже чітко заявили, що контракт Nimbus призначений для робочих навантажень, які виконуються на нашій комерційній платформі урядовими міністерствами Ізраїлю, такими як фінанси, охорона здоров’я, транспорт і освіта. Наша робота не спрямована на дуже чутливі або секретні військові навантаження, пов’язані зі зброєю чи розвідувальними службами», — заявляють у Google.

При цьому, згідно з умовами контракту, Google і Amazon, не мають засобів, щоб перешкодити, наприклад ізраїльській армії, користуватись функціоналом Google Cloud. Також з угоди виключено можливість розірвати контракт через тиск громадськості.

«Ніхто не приходив до Google, щоб працювати над наступальними військовими технологіями. Через Nimbus ваша організація надає цьому уряду технологію хмарного штучного інтелекту і тим самим сприяє цим жахам», — писав колишній співробітник компанії у листі, до якого Times отримав доступ.

Раніше Заборона розповідала про суди з найбільшим розробником штучного інтелекту Open AI. З компанією судиться навіть Ілон Маск.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій