'
Читаєте зараз
Працюватиме і в Україні: Instagram допоможе шукати зниклих дітей

Працюватиме і в Україні: Instagram допоможе шукати зниклих дітей

Ilona Kivva
Автор:
  • Спеціальна система в мультімедійній мережі Meta для пошуку зниклих дітей.
  • Поки вона працює тільки у США, але до кінця червня обіцяють доєднати до системи ще 24 країни.
  • До створення функції залучили міжнародних експертів з усього світу.

У соціальній мережі Instagram запрацювала спеціальна функція, яка покликана допомогти правоохоронним органам знаходити дітей, що зникли. Доступна вона буде і в Україні. Користувачам мережі будуть надходити сповіщення з фотографіями та детальним описом неповнолітніх, яких шукають. Інформацією можна буде ділитися з друзями, щоб збільшити коло пошуку.

Заборона розповідає про систему AMBER Alerts.


Система AMBER Alert: як це працює 

 В Instagram запустили систему AMBER Alerts, яка сповіщатиме користувачів про місця, де зникли діти, повідомили у офіційному блозі соціальної мережі.

До створення системи були залучені експерти з Національного центру зниклих і експлуатованих дітей (NCMEC) у США, Міжнародного центру пошуку зниклих та експлуатованих дітей, Національного агентства по боротьбі зі злочинністю Великої Британії, Генеральної прокуратури Мексики, австралійської федеральної поліції та багатьох інших.

«Instagram — це платформа, заснована на потужності фотографій, що робить її ідеальною для програми AMBER Alert. Ми знаємо, що фотографії є ​​важливим інструментом у пошуку зниклих дітей, і, розширивши охоплення аудиторії Instagram, ми зможемо ділитися фотографіями зниклих дітей з великою кількістю людей», — пояснила генеральна директорка NCMEC Мішель ДеЛон.

Читати більше новин в Telegram
Приклади сповіщень щодо зниклих дітей, що надходитимуть користувачам Instagram. Фото: about.instagram.com

Як працює Amber Alert

Якщо юзер соціальної мережі знаходиться поруч з місцем, де була викрадена чи зникла дитина, йому надійде сповіщення в стрічку про це з детальним описом: фото та усією доступною інформацією щодо зникнення. Цими даними можна буде ділитися з друзями, що збільшить коло пошуку. 

Щоб знати, яким користувачам надсилати оповіщення, Instagram використовуватиме геомітки, які ви вказуєте на фото, вашу IP-адресу та геолокацію (якщо та увімкнена).

Представники соціальної мережі обіцяють, що до кінця червня функція буде повністю доступна у 25 країнах: Аргентині, Австралії, Бельгії, Болгарії, Канаді, Еквадорі, Греції, Гватемалі, Ірландії, Ямайці, Кореї, Литві, Люксембургу, Малайзія, Мальта, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Румунія, Південна Африка, Тайвань, Україна, Великобританія, Об’єднані Арабські Емірати та США. 

«Ми знаємо, що шанси знайти зниклу дитину збільшуються, коли більше людей шукають, особливо в перші кілька годин. За допомогою цього оновлення, якщо правоохоронні органи активують сповіщення AMBER, і ви перебуваєте у визначеній області пошуку, воно з’явиться у вашій стрічці Instagram», — додали у блозі соціальної мережі.

Схожий алгоритм пошуку вде ефективно працює у Facebook:

  • у 2020 році Аманда Діслі та її чоловік допомогли врятувати 11-річну Шарлотту Моччіа зі Спрінгфілда, штат Массачусетс, після того, як побачили у Facebook, що дівчинку шукають;
  • у 2016 році анестезіолог Кейтлін Браун у Мемфісі, штат Теннессі, завдяки отриманому сповіщенню допомогла знайти викрадену чотирирічну дівчинку з Лейкленда, штат Флорида.

Раніше Заборона розповідала про спеціальний Telegram-бот для пошуку зниклих дітей в Україні та як подати заявку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій