Читаєте зараз
Просимо вважати 100% доказами: в Україні створять фотоархів війни

Просимо вважати 100% доказами: в Україні створять фотоархів війни

Markiian Oliiarnyk
Ukrainian Warchive
  • Ukrainian Warchive — медіапроєкт для збереження документальних фотоматеріалів про російське вторгнення в Україну.
  • Серед ініціаторів: фотографи Міша Педан та Еміне Зіятдінова, а також головна редакторка Заборони Катерина Сергацкова та співзасновник Bird in Flight Євген Сафонов. 
  • Платформа розробляється за підтримки Шведського інституту та Фонду Хассельблад.

Команда українських журналістів та фотографів розпочала роботу над створенням цифрового фотоархіву про війну України з Росією. Він дозволить підтримати фоторепортерів, які ризикують своїм життям, висвітлюючи жахи воєнних дій, а також задокументувати докази воєнних злочинів рашистів.

Заборона розповідає про надважливий медіапроєкт про війну в Україні.


Ukrainian Warchive: що це за проєкт

Проста у використанні інтерактивна платформа дозволить зберегти важливі свідчення про вторгнення РФ, створити надійне джерело матеріалів для медіа, громадських організацій та розслідувачів. Читачі зможуть легко і швидко шукати у великій колекції фотографій за датою, місцем, автором та темами.

Ініціаторами проєкту виступили українські фотографи Міша Педан та Еміне Зіятдінова, а також співзасновниця Заборони Катерина Сергацкова та співзасновник Bird in Flight Євген Сафонов. «Сьогодні ми спостерігаємо не лише те, як російські ракети намагаються зруйнувати українські міста, а й те, як на рівні офіційної пропаганди російська диктатура перекручує, намагається стерти історію. Вона заперечує існування української культури як такої. Ідея нашого архіву в тому, щоб зберегти фотосвідоцтва війни, вже зараз, разом із історіями їх створення», — пояснив Міша Педан.

Солдат полку «Азов» стоїть на руїнах металургійного заводу «Азовсталь» під час його облоги в Маріуполі, Україна, травень 2022 року. Фото: Дмитро Козацький
Фото зроблено російським військовим у квартирі громадянина України на Polaroid. Київська область, Україна, березень 2022 року.

Окрім збереження документальних матеріалів, своєю метою вони вважають підтримати професійних фотографів, які відважно висвітлюють події в Україні і часто ризикують своїм життям. Станом на 29 червня 2022 року, відомо про 33 випадки загибелі журналістів на цій війні, вісім з них були вбиті під час виконання своєї роботи.

Читати більше новин в Telegram

Розробку проєкту підтримали Шведський інститут та Фонд Хассельблад, який, зокрема, вручає одну з найпрестижніших у світі премій у галузі фотографії The Hasselblad Foundation International Award in Photography. Окрім цього творці Ukrainian Warchive розраховують залучити додатковий інтерес до роботи українських фотографів з боку інших світових медіа, фондів та інституцій.

Зруйнований міст у Харківській області, Україна, 2022 рік. Фото: Владислав Краснощок
Загиблий цивільний з велосипедом на узбіччі, Буча, Україна, 2 квітня 2022 року. Фото: Михайло Палінчак
Поля поблизу Слов’янська, Донбас, Україна, червень 2022 року. Супутникове фото Maxar

Раніше Заборона розповідала про дружній проєкт Saveualist. Це інтернет-портал з вичерпною інформацією про зброю, яку потребує Україна для боротьби з Росією. Ресурс створений групою українських волонтерів, підприємців та військових експертів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій