'
Читаєте зараз
Прихильники Рейху готували держпереворот у Німеччині: серед учасників принц

Прихильники Рейху готували держпереворот у Німеччині: серед учасників принц

Ilona Kivva
Автор:
  • Правоохоронці 7 грудня 2022 року провели наймасштабніші обшуки в історії ФРН.
  • Арештовано 25 людей: ексвійськові, політики та судді, які причетні до підготовки путчу в країні.
  • Серед підозрюваних чи не головна роль у перевороті відводилася принцу Генріху XIII.

Прихильники німецького імперіалізму створили радикальну організацію, яка готувала державний переворот в країні. Члени угрупування витратили колосальні кошти на пошуки і придбання зброї та техніки, а також вербування правоохоронців і політиків. Вони прагнули відкотити політику Німеччини до 1935 року та вести перемовини з країнами-переможницями Другої світової війни, за версією Рейху: Росією та США.

Заборона розповідає про масштабну поліцейську операцію, яка запобігла спробі путчу.


Рейд у Німеччині 7 грудня 2022 року

В 11 федеральних штатах ФРН пройшло понад 100 обшуків, у результаті яких було членів терористичної організації Reichsbürger (Громадянин Рейху), які планували штурм Бундестагу. Це одна з найбільших поліцейських рейдів, які коли-небудь проводилися в країні, йдеться у звіті Генеральної прокуратури Німеччини.

Правоохоронці арештували 25 ймовірних учасників угрупування. Серед них військові та правоохоронці у відставці, а також колишня депутатка німецького парламенту від правої партії «Альтернатива для Німеччини» Біргіт Мальзак-Вінкеман, яка є суддею у Берлінському окружному суді, пише Bild.

Біргіт Мальзак-Вінкеман. Фото: Bild

Читати більше новин в Telegram

Ще одним знаковим членом Reichsbürger може бути принц Генріх XIII, який походить із старовинного дворянського роду, що керував територією сучасної Тюрінгії (федеральна земля у центральній частині країни) до Листопадової революції 1918 року.

7 грудня 2022 року, Гессен, Франкфурт-на-Майні: під час рейду проти так званих громадян Рейху поліцейський разом із заарештованим Генріхом XIII принцом Ройсом (справа) після обшуку будинку. Фото: Boris Roessler/picture alliance via Getty Images

Reichsbürger: яка мета в організації

«Громадяни Рейху» — це рух, прихильники якого не визнають Федеративну Республіку та її демократичні структури. Наприклад, вони відмовляються платити податки і часто конфліктують з владою. Офіс із захисту Конституції Німеччини стверджує, що станом на 2022 рік рух налічує понад 21 000 послідовників.

Орієнтовно у кінці листопада 2021 року на його базі була створена більш радикальна організація з метою повалення чинного державного ладу. Її заснували люди з оточення Генріха XIII. 

 «Вони твердо переконані, що зараз Німеччиною керують члени так званої глибокої держави. На думку членів асоціації, їхнє звільнення обіцяє неминуче втручання технічно вищого таємного товариства урядів, спецслужб і військових різних держав, включаючи Російську Федерацію та Сполучені Штати Америки. Асоціація твердо переконана, що члени товариства вже знаходяться в Німеччині, а їхня атака неминуча», — з’ясували німецькі правоохоронці.

Владу ФРН мала замінити форма правління, заснована на монархічних принципах. Реалізувати задумане члени організації планували шляхом військового перевороту. Деяких представників чинного уряду Німеччини мали вбити.

План, за даними SPIEGEL, був таким:

  • збройний напад на Бундестаг: арешт/вбивство найвпливовіших політиків;
  • далі у країні мали початися заворушення, у результаті яких частина сил безпеки нібито перейшла б на бік організації, що призвело б до остаточного повалення влади;
  • після перевороту мали створити новий уряд на чолі з Генріхом XIII. Основним його завданням були б переговори про новий державний лад з країнами-переможницями в Другій світовій війні, відповідно до класичної версії Рейху — США та РФ.

Для реалізації плану члени угрупування почали створювати ополченську армію. Вони накопичували зброю та техніку, частину було знайдено під час обшуків.

Раніше Заборона розповідала про суд над 101-річним працівником концтабору у Німеччині. Його визнали причетним до вбивства понад 3500 людей через 77 років після поваленн Третього Рейху.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій