Читаєте зараз
Приєднання до Шенгену: Австрія пішла на поступки щодо двох держав

Приєднання до Шенгену: Австрія пішла на поступки щодо двох держав

Ilona Kivva
Автор:

Румунія та Болгарія досягли угоди з Австрією про приєднання до Шенгенської зони. Договір передбачає відкриті кордони Європи повітрям і морем з березня 2024 року. А от переговори про сухопутні кордони мають продовжитися наступного року, пише Reuters.

Австрія виступала проти розширення зони у 2022 році. на переконання влади країни, нелегальна імміграція все ще є занадто високою і двом країнам потрібно зробити більше, щоб запобігти цьому, перш ніж приєднатися.

Після того, як держави погодилися посилити заходи безпеки та заручилися підтримкою інших держав ЄС, Австрія частково поступилася,. Держава запропонувала поетапний вступ, який і передбачає почергове відкриття різного типу кордонів.

«Румунія та Болгарія знаходяться на основних маршрутах незаконної торгівлі зброєю, наркотиками та людьми, але Європейська комісія заявила, що ретельне розслідування показало, що вони виконали всі вимоги Шенгену», — пояснили у виданні.

Цікаво! За підрахунками міністерства фінансів Румунії, приєднання до зони відкритих кордонів Європи додасть 0.5% пункту до річного економічного зростання країни.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій