Читаєте зараз
Видавців звинувачують в злочинній змові з Мінкультом

Видавців звинувачують в злочинній змові з Мінкультом

Katerina Sergatskova

Видавець Анетта Антоненко опублікувала на своїй сторінці у фейсбуці повідомлення про те, що 22 лютого до неї додому з обшуком прийшли представники Генеральної прокуратури України та повідомили, що на неї і на ряд інших видавців заведено кримінальну справу.

За словами Антоненко, їй показали ухвалу Печерського районного суду про те, що вона проходить свідком у справі про злочинну змову видавців з Міністерством культури. Представники прокуратури обшукали її квартиру і забрали комп’ютер, хоча в ухвалi не було дозволу на вилучення техніки. Справа стосується програми поповнення бібліотечних фондів, в рамках якої Мінкульт закуповує у видавців книги. Видавців звинувачують в отриманні сукупної неправомірної вигоди в розмірі 900 тисяч грн. в 2017 році.

“У цьому папері (ухвалi суду, – ред.) сказано, що ми, видавці, нібито домовилися з держслужбовцями міністерства про попадання в програму. Я вважаю це взагалі абсурдом з багатьох причин. Видавець не може не спілкуватися з держслужбовцями, які відповідають за [профільні] програми. Ми постійно в контакті, так що тепер, звинувачувати в тому, що у нас чисто людський контакт хороший? Я їх по 10 років знаю”, – розповіла Антоненко в коментарі Zaborona.com.

За словами Антоненко, кримінальну справу завели щодо видавництв “Ранок”, “Рiдна Мова”, “Балтія Друк”, “Букрек”, і навіть щодо Української асоціації видавців. Серед держслужбовців, з якими видавці нібито вступили в злочинну змову, – заступник міністра культури Юрій Рибачук і голова управління з питань мовної політики та літератури Мінкульту Лариса Нікіфоренко.

На думку Антоненко, прокуратура завела справу за проханням видавців, книги яких не потрапили в програму поповнення бібліотечних фондів.

Читати більше новин в Telegram

“Я знаю, що в той момент, коли було оголошено список, частина видавців ходила до міністра, писала кляузи на те, щоб цей список переглянули, що це повинно бути публічно. Але деякі речі не можуть бути публічними. Тому що скільки людей – стільки думок. Може, так і забрели в Генпрокуратуру “, – сказала вона.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій