'
Читаєте зараз
Пудинг, вечірки, маяки по всьому світові. Як Британія буде святкувати 70 років правління Єлизавети ІІ

Пудинг, вечірки, маяки по всьому світові. Як Британія буде святкувати 70 років правління Єлизавети ІІ

Iryna Troian
Автор:
Королева Єлизавета ІІ
  • У 2022 році королева Великої Британії святкує 70 років правління.
  • Єлизавета ІІ першою з британських королев та королів відзначить платиновий ювілей.
  • З цієї нагоди у країні у червні будуть чотириденні вихідні.

6 лютого 2022 року королева Єлизавета ІІ та британські піддані відзначатимуть 70 років правління на престолі. Втім, для святкування обрали перший тиждень червня — через те, що в цей час погода більш сприятлива, ніж у лютому. 

Заборона розповідає про те, як у Британії відзначатимуть платиновий ювілей Єлизавети ІІ та чим запам’яталося її правління. 


70 років на троні: як у Британії відзначатимуть ювілей правління Єлизавети ІІ

6 лютого 2022 року королева Великої Британії першою за усю монаршу історію королівства відзначить платиновий ювілей — 70 років свого правління, повідомили в Букінгемському палаці.

Основні заходи в рамках святкування припадуть на початок червня, оскільки тоді у країні буде краща погода, ніж у лютому. До того ж, Єлизавета ІІ, за старовинною традицією, вдруге відзначає свій день народження у другу суботу червня (за тими ж самими погодними причинами).

Відповідно, з 2 по 5 червня 2022 року у Великій Британії будуть чотириденні вихідні на честь платинового ювілею монархині.

Читати більше новин в Telegram

В розроблену та затверджену програму Букінгемським палацом протягом 2022 року входять такі заходи: 

  • 2 червня відбудеться парад в честь дня народження королеви Trooping the Colour, в якому візьмуть участь більше 1400 солдатів, 200 коней та 400 музикантів. Також у цей день будуть запалені 1500 маяків в усіх країнах Співдружності. Це давня традиція Сполученого Королівства, якою відзначають королівські ювілеї, весілля і коронації. 
  • 3 червня у соборі Святого Павла відбудеться служба подяки на честь правління Єлизавети ІІ.
  • 4 червня у Букінгемському палаці проведуть платинову вечірку. Там буде концерт, щоб відсвяткувати найважливіші моменти 70-річного правління королеви Британії. Його транслюватиме в прямому ефірі ВВС.
  • 5 червня британці зможуть взяти участь у великому ювілейному обіді. Це будуть вуличні вечірки сусідів, пікніки, чай з тістечками, барбекю у саду. Також у цей день у Лондоні відбудеться театралізоване дійство з акторами, танцівниками, музикантами, військовослужбовцями, волонтерами, які представлять вуличне мистецтво, театр, цирк, сучасні візуальні технології тощо. 

Протягом 2022 року також будуть проводити заходи для громадськості. Наприклад, люди зможуть висадити дерева на честь ювілею. Також проведуть загальнонаціональний конкурс випічки — щоб знайти кращий пудинг, який присвятять королеві. Участь у конкурсі можуть брати особи віком від восьми років, а п’ять фіналістів приготують свій десерт для експертного журі. Рецепт переможця представлять громадськості. 

З липня 2022 року в офіційних королівських резиденціях також організують три спеціальних експозиції, які присвятять найважливішим подіям правління Єлизавети ІІ — сходженню на престол, коронації та ювілею. 

Королева Великої Британії Єлизавета ІІ: цікаві факти

Єлизавета ІІ зійшла на престол 2 червня 1953 року у Вестмінстерському абатстві, коли їй було 27 років. Це була одна з перших й найпишніших коронацій в історії, яка транслювалася на телебаченні. Подія зібрала 27 млн телеглядачів та 11 млн радіослухачів. Попередній рекорд правління належав королеві Вікторії, яка правила 63 роки, пише ВВС.

Британська монархиня є королевою 15 країн Співдружності націй, серед яких Канада, Нова Зеландія, Австралія, Багамські острови тощо. Її профіль є на грошових одиницях 35 країн світу. 

95-річна королева має чотирьох дітей, вісьмох онуків та одинадцятеро правнуків. Із своїм чоловіком герцогом Единбурзьким Філіпом Єлизавета ІІ прожила у шлюбі 73 роки, що є найдовшим шлюбом поміж інших коронованих осіб. 9 квітня 2021 року чоловік королеви помер, не доживши два місяці до власного 100-річчя. 

Королева обожнює собак породи коргі. За життя у монархині було понад 30 вихованців цієї породи. До реч, Єлизавета ІІ вивела нову породу собак, якій дала назву доргі — змішані породи коргі та такси. 

Королева Великої Британії також є єдиною жінкою-представницею королівської родини, яка вступила до лав збройних сил і проходила службу під час Другої світової війни. Другий молодший офіцер Єлизавета Віндзор проходила підготовку у Лондоні як водій військової вантажівки та механік. На службі вона перебувала п’ять місяців. 

Раніше Заборона розповідала про традиції святкування Різдва у королівській родині Великої Британії та як на це вплинув новий штам COVID-19.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій