Читаєте зараз
Путін проїхав Кримським мостом без ременя безпеки. Йому загрожує штраф

Путін проїхав Кримським мостом без ременя безпеки. Йому загрожує штраф

Сергій Сурепін

15 травня президент РФ Володимир Путін взяв участь в урочистому відкритті автомобільної частини моста через Керченську протоку, повідомляє «Дождь». Він особисто був за кермом помаранчевого «КамАЗу».

У чому справа

Путін знаходився за кермом авто, але не був пристібнутий. Це порушення правил дорожнього руху, за яке штрафують водіїв. Разом з цим йому загрожує заборона на відвідування України до трьох років – він потрапив до Криму через кордон з Росією, що заборонено українським законодавством.

Скільки має заплатити Путін

Відповідно до українського законодавства, штраф складає 51 гривну (120 рублів). Якщо ж керуватися російським законодавством, то Путін має заплатити 1000 рублів (424 гривні). Президенту РФ вигідніше визнати Крим українським, щоб заплатити менше.

Читати більше новин в Telegram

Що казав Путін на відкритті

Перед своєю поїздкою він крикнув «Поїхали». Потім Путін розповів, що «на цей об’єкт працювала вся країна». За словами президента РФ, «міст дозволить розвивати економіку Криму та Севастополю, піднімати життєвий рівень людей». Також Путін заявив, що «ще за царя-батюшки люди мріяли побудувати цей міст, потім повернулися до цього в 30-ті роки, в 40-ві, в 50-ті, і ось нарешті завдяки вашій праці і таланту це диво сталося».

Що ми знаємо про міст

Запуск мосту відбувся на півроку раніше передбаченого держконтрактом терміну. Проїзд для легкового транспорту та пасажирських автобусів відкривається одночасно з двох берегів Керченської протоки ­– по дві смуги в кожну сторону. Дозволена швидкість руху – 90 км/год. Вартість будівництва склала 6,9 мільярда рублів. Пропускна спроможність переходу – 40 тисяч автомобілів і 47 пар поїздів на добу, 14 мільйонів пасажирів і 13 мільйонів тон вантажу на рік. Рух поїздів відкриють у 2019 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій