Читаєте зараз
Путін нібито особисто залякав Маска: з’явилося пояснення твітам про мирний план

Путін нібито особисто залякав Маска: з’явилося пояснення твітам про мирний план

Ilona Kivva
Автор:
  • 3 жовтня Ілон Маск в твітах запропонував офіційно приєднати Крим до РФ, а Україні — оголосити нейтральний статус.
  • Пізніше бізнесмен нібито розповів американському політологу Бреммеру, що перед оприлюдненням плану особисто говорив із президентом Росії.
  • Публічно мільярдер заперечив всі розмови. Каже, що спілкувався з Путіним близкому 1.5 років тому.

Політолог Ян Бреммер розповів деталі ймовірної розмови Ілона Маска з президентом країни-агресорки. Нібито Володимир Путін особисто сказав голові SpaceX та Tesla про ядерний удар та про умови, які сприятимуть завершенню війни в Україні. Ці тези бізнесмен переніс у серію скандальних твітів про мирний план.

Заборона розповідає про скандал навколо витоку інформації.

Розмова Путіна та Маска: версія Бреммера 

Американський бізнесмен Ілон Маск говорив президентом РФ Володимиром Путіним про Україну. Розмова відбулася перед публікацією твітів засновника SpaceX щодо його плану врегулювання агресії РФ, повідомило Vice з посиланням на поштову розсилку від компанії політолога Яна Бреммера.

У інформаційному бюлетені Eurasia Group, яка спеціалізується на вивченні політичних ризиків, Бреммер написав, що глава SpaceX особисто повідомив йому про розмову. 

«Маск сказав, що Путін готовий до переговорів, але тільки якщо Крим залишиться російським, якщо Україна прийме форму постійного нейтралітету, визнає російську анексію Луганська, Донецька, Херсона та Запоріжжя […] Путін сказав, що ці цілі будуть досягнуті не дивлячись ні на що, включаючи потенціал ядерного удару, якщо Україна вторгнеться в Крим, який Росія анексувала в 2014 році», — зазначило видання.

Читати більше новин в Telegram

Пізніше Бреммер виступив з підтвердженнями, переповівши думку в твітах.

Однак сам бізнесмен спростував інформацію про розмову з очільником РФ. За словами Маска, такий діалог був лише близько 1.5 року тому, а темою був космос.

План Ілона Маска для України 

3 жовтня 2022 року мільярдер опублікував серію твітів із нібито необхідними діями для закінчення війни РФ проти України. Ілон Маск влаштував голосування «за» або «проти»:

  • проведення голосування на тимчасово окупованих територіях України під наглядом ООН і звільнення областей, якщо на це буде воля народу;
  • формальне входження Криму до складу РФ;
  • гарантію водопостачання в Криму;
  • нейтральний статус України.

Більшість учасників опитування у результаті не підтримали, в коментарях ще довго висловлювалося обурення. Пізніше Маск зробив голосування про те, чи повинні вирішувати жителі тимчасово окупованих Криму і Донбасу самі вирішувати, в якій країні їм жити.

В мікроблозі Twitter президента України Володимира Зеленського у відповідь запустили альтернативне голосування, запитавши, який Ілон Маск усім подобається більше — той, який підтримує Київ, чи той, який підтримує Москву.

На це бізнесмен написав, що залишається на стороні українців, але переймається щодо впливу війни на світ.

Раніше Заборона розповідала про рішення Ілона Маска все-таки придбати Twitter. За допомогою соцмережі він хоче реалізувати свій новаційний супердодаток.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій