'
Читаєте зараз
Путін змінив командувача військ, що діють під Херсоном: чим відомий

Путін змінив командувача військ, що діють під Херсоном: чим відомий

Ilona Kivva
Автор:

Президент Росії Володимир Путін відправив у відставку Олега Макаревича — командувача російським угрупованням військ «Дніпро», яке діяло на Херсонському напрямку. Його замінив генерал-полковник Михайло Теплінський, йдеться у звіті Інститут вивчення війни (ISW).

Міністерство оборони Росії на момент публікації не оголосило і не підтвердило інформацію про звільнення Макаревича.

Путін нібито відправив Макаревича у відставку під час свого візиту до штабу Південного військового округу у Ростові-на-Дону 19 жовтня. Причина — погане управління військовою ситуацією на Херсонському напрямку.

Новий командувач угрупованням, Михайло Теплінський, народився в Донецькій області. З грудня 1994 по березень 1995 брав участь у першій чеченській війні. Тоді ж отримав звання Героя Росії. З 2015 року воював на сході України. 

Михайло Теплінський. Фото: mil.ru

Після повномасштабного вторгнення Михайло Теплінський командував відведенням російських військ із західного берегу Дніпра. 9 липня 2023 року, через кілька тижнів після заколоту Пригожина, Теплинський очолив окупаційні сили в Україні після відсторонення від командування Валерія Герасимова, який зберіг посаду начальника Генштабу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій