'
Читаєте зараз
Рабин звинуватив НАБУ у прослуховуванні синагоги Києва. НАБУ це спростовує

Рабин звинуватив НАБУ у прослуховуванні синагоги Києва. НАБУ це спростовує

Сергій Сурепін

Служба безпеки Єврейської громади Києва виявила прослуховуючі пристрої в центральній синагозі в Києві. Про це розповів головний рабин України Моше Реувен Асман.

За словами рабина, служба безпеки єврейської громади виявила осіб, які спостерігали за діяльністю синагоги та її вірян. Вони використовували транспорт, на якому встановлені фальшиві номерні знаки: «Зазначене стало підставою для звернення до компетентних правоохоронних органів України та Ізраїлю». Громада встановила, що ці особи причетні до діяльності Національного антикорупційного бюро. Головний рабин підкреслив, що це не перший випадок такої поведінки НАБУ.

«Деякий час тому під час проведення негласних слідчих дій були зафіксовані висловлювання посадовця правоохоронного органу вищого рівня з використанням антисемітської лексики, назв образливого характеру для юдеїв, висловлених у грубій ворожій формі», – заявив рабин. Асман звернувся до правоохоронних органів із вимогою притягнути винних до відповідальності й запобігти подібним ситуаціям. Крім цього, головний рабин закликав дипломатичні представництва, міжнародні організації та єврейські спільноти взяти розслідування цього інциденту під свій контроль.

Відповідь НАБУ

Національне антикорупційне бюро України спростовує заяву єврейської спільноти: «Жодних пристроїв для прихованого зняття інформації у приміщенні центральної Синагоги міста Києва Національне бюро не встановлювало, візуального спостереження за будівлею не здійснювало».

Читати більше новин в Telegram

У бюро наголосили, що сфокусовані на діяльності вищих посадових осіб у державній владі «безвідносно до їхньої належності до релігійних чи будь-яких інших громад». «Повага та дотримання прав і свобод людини і громадянина є основними принципами діяльності Національного бюро, у якому немає місця жодним проявам ксенофобії, національної чи релігійної нетерпимості та ворожнечі», – підкреслили в НАБУ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій