'

Рада ухвалила за основу законопроєкт про мобілізацію засуджених: що він передбачає

Анастасія Могилевець

Верховна Рада України 10 квітня ухвалила за основу законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених осіб, повідомив народний депутат Ярослав Железняк із залу засідань.

Результати голосування 10 квітня. Фото: Ярослав Железняк/Telegram

Законопроєкт підтримав 281 парламентар, водночас 29 утримались, 36 не голосували. Проти рішення не виступив жоден депутат. Документ мають допрацювати до другого читання, додав Железняк.

Відповідно до положень законопроєкту №11079-1, під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до засуджених людей можуть застосувати умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом. Заходи не застосовуватимуть до людей, ув’язнених за державну зраду, умисне вбивство двох та більше осіб, або поєднане зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством. Умовно-дострокове звільнення не розповсюджується на ув’язнених за статтями 152-1561, 258-2586, ч. 4 ст. 2861 КК України.

Ініціативу обговорювали в уряді ще в лютому 2024 року. Тоді заступник голови комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв наголосив, що стосовно засуджених мають застосовувати виключно добровільну мобілізацію, а за погодження кадрів відповідатимуть командири військових частин.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій