Читаєте зараз
Раніше таке ставалося рівно 500 років тому. Королева Данії зреклася престолу

Раніше таке ставалося рівно 500 років тому. Королева Данії зреклася престолу

Ilona Kivva
Автор:

Королева Данії Маргрете зреклася престолу під час новорічної промови: це перше зречення в країні з 1523 року, пише видання Underholding.

Маргрете ІІ прийняла престол від свого батька в 1972 році. З 14 січня 2024 року вона більше не буде королевою.

«Я залишаю трон своєму синові, кронпринцу Фредеріку. Перш за все, я хочу сказати спасибі. Дякую за величезну теплоту та підтримку, яку я отримувала протягом багатьох років. Дякую урядам, з якими завжди було приємно працювати разом, і парламенту Данії, який завжди зустрічав мене з довірою», — заявила Її Величність.

Данський закон про успадкування престолу від 27 березня 1953 року запровадив умовне престолонаслідування. Це означало, що жінка-нащадок діючого регента могла успадкувати престол, хоча нащадки чоловічої статі зберігали першочергове право. Так, королева Маргрете II стала першою регенткою, щодо якої застосували документ.

У 2009 році до Закону про престолонаслідування були внесені зміни, які запровадили повну рівність у спадкуванні престолу. Це означає, що старша дитина регента (незалежно від статі) успадковує трон (так званий primo genitur). Подібні правила існують у кількох інших європейських монархіях, зокрема в Норвегії та Швеції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій