Читаєте зараз
Написано на асфальті: ДІТИ. Але рашисти вдарили по Драмтеатру в Маріуполі

Написано на асфальті: ДІТИ. Але рашисти вдарили по Драмтеатру в Маріуполі

Markiian Oliiarnyk
  • 16 березня 2022 року пілот армії РФ скинув бомбу на будівлю Драматичного театру у Маріуполі.
  • Внаслідок авіаудару центральну частину будівлі було знищено.
  • Під час бомбардування у театрі знаходилися сотні мирних жителів.

Росіяни 16 березня 2022 року нанесли удар по Маріупольському драматичному театру. В будівлі на той час знаходилися сотні місцевих жителів, в основному жінки та діти. На фото (вище) видно, що з обох боків величезними літерами написано: діти. Російський пілот скинув бомбу прямо в центральну частину театру, кількість жертв встановлюється, але, на жаль, вже зрозуміло, що їх дуже багато.

Заборона розповідає про бомбардування маріупольського театру 16 березня, а також з якої зброї окупанти атакують українські міста.

Удар бомби в центрі Маріуполя 16 березня

16 березня 2022 року окупанти здійснили авіаудар по будівлі Драматичного театру у центрі Маріуполя, повідомили у міській раді.

«Рашисткі війська цілеспрямовано та цинічно знищили Драматичний театр у самому серці Маріуполя. Літак скинув бомбу на будівлю, де ховалися сотні мирних маріупольців. Оцінити масштаб цього жахливого та нелюдського вчинку поки що неможливо, бо в місті тривають обстріли житлових кварталів», — заявили у міськраді.

Відомо, що у результаті бомбардування була зруйнована центральна частина будівлі. Уламками завалило вхід у бомбосховище театру, у якому перебували люди. За даними голови Донецької ОВА Павла Кириленка, у Драмтеатрі переховувалося кілька сотень містян, в основному жінки та діти, які вже втратили житло через багатоденний терор РФ.

«Росіяни уже зараз починають брехати, наче там був штаб полку Азов. Але вони і самі чудово знають, що там були лише цивільні», — сказав Кириленко.

Будівля Драматичного театру у Маріуполі після бомбардувань. Фото: Павло Кириленко/Донецька ОДА(ОВА)//Telegram

17 березня: ситуація в Маріуполі

Бомбосховище, яке знаходилося під будівлею Драматичного театру у Маріуполі, вціліло після авіанальоту рашистів, повідомив колишній голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута.
«Після страшної ночі невідомості на ранок 22-го дня війни нарешті хороші новини з Маріуполя! Бомбосховище витримало. Завали почали розбирати, люди виходять живі!» — заявив Тарута.

Росія бомбить міста України: яка зброя

Найчастіше ворог застосовує артилерійську зброю: гармати, системи залпового вогню, міномети, гранатомети, бойові машини, зенітно-ракетні комплекси.

За даними Міністерства оборони Великої Британії, здебільшого Росія атакує мирне населення некерованими бомбами. «Російська тактична авіація, що підтримує наступ, використовує переважно некеровані боєприпаси. Така зброя є неточною та невибірковою, і її застосування значно збільшує ймовірність жертв серед цивільного населення», — зазначили у британському оборонному відомстві.

Використовуються заборонені міжнародним правом бомби, зокрема, касетні та вакуумні, термобаричні. В ООН заявили, що Російська Федерація неодноразово скидала військові касетні боєприпаси у населених пунктах України: це зброя, що розкидає над зоною поразки розривні суббоєприпаси невеликого розміру, які у свою чергу розсіюються та вражають значно більшу територію. Також зафіксовані випадки використання вакуумних, або термобаричних бомб. Їх запускають як ракету або скидають з літака. Потужність цього снаряду здатна буквально випарувати тіло людини.

Раніще Заборона розповідала про неординарну історію та архітектуру Маріуполя.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору