'
Читаєте зараз
РФ готує нову міжконтинентальну ракету: військовий експерт зібрав докази

РФ готує нову міжконтинентальну ракету: військовий експерт зібрав докази

Ilona Kivva
Автор:
  • Нова Земля — архіпелаг у Північному Льодовитому океані. РФ використовує його для випробувань своїх найпотужніших ракет.
  • На полігоні Панково проводилися тестування найпотужнішої термоядерної бомби РДС-202 та перші випробування міжконтинентальної ракети на ядерній установці «Буревісник».
  • Російські ВМС наприкінці серпня 2022 року випустили попередження, що може свідчити про початок нових тестувань озброєння на полігоні.

Російська Федерація могла розпочати випробування нової потужної міжконтинентальної ракети. На полігоні в Архангельській області розмістили тимчасові допоміжні укриття для зброї та розбудували новий випробувальний майданчик. 

Заборона розповідає про ймовірні випробування ракет державою-терористкою.


Випробування зброї на Новій Землі: дані Тоні Ропера

Нова Земля — архіпелаг у Північному Льодовитому океані між Баренцовим і Карським морями, що входить в Архангельську область РФ. Цей регіон держава-агресорка використовувала для кількох випробувань своїх найпотужніших ракет. За часів СРСР саме тут проходили тестування ядерної зброї, наприклад «Цар-бомби» РДС-202 — найпотужнішої за всі часи термоядерної авіаційної бомби.

Найпотужніша термоядерна авіабомба у світі РДС-202. Фото: IQSA News/Facebook

Архіпелаг, зокрема полігон Панково, також пов’язаний з крилатою міжконтинентальною ракетою 9М730 «Буревісник» («Skyfall»). Перші два випробування РФ провела у 2017 році, але вони офіційно вважаються невдалими. Водночас існують докази, що запуск ракети та її політ уздовж узбережжя Нової Землі все ж таки відбувся, каже військовий аналітик Тоні Ропер.

Випробувальний майданчик у Панково був розібраний у 2018 році і перевезений, за неперевіреними даними, на інший полігон Архангельської області — Нєнокс. В результаті тестування у серпні 2019 року там стався вибух, внаслідок якого загинуло п’ятеро технічних фахівців Росатому. Що саме випробували у Нєноксі, досі невідомо, але за офіційною інформацією, там запускали малогабаритну реактивну рухову установку, у двигуні якої використовувалося радіоактивне ізотопне джерело живлення. Водночас дані ЗМІ та рівень радіації, який зафіксували у місті Северодвінськ, що за 30 км від місця події, свідчать, що трагедія могла бути пов’язана з таємними повторними випробуваннями «Буревісника». Річ у тім, що ця ракета працює на експериментальній ядерній силовій установці, пошкодження якої могло спричинити значний витік радіації.

Читати більше новин в Telegram

«Демонтаж Панково і наступний новий полігон у Нєноксі виглядали так, ніби випробування мали тривати на Біломорському полігоні, а не на більш віддаленій ділянці Нової Землі. Однак інцидент 2019 року, можливо, змусив росіян змінити свою думку щодо цього», — вважає Ропер.

Панково: випробування 2022

Військово-морські сили Російської Федерації 20 серпня 2022 року випустили прибережне попередження для району навколо Нової Землі. Воно діє до 9 вересня 2022 року. Зазвичай такі попередження свідчать про початок випробувань Росією нової зброї. Визначити, які саме боєприпаси випробовуватиме РФ, неможливо, але, на думку Ропера, це може бути абсолютно нова міжконтинентальна ракета або ж третя спроба перевірити «Буревісник».

Регіон навколо Нової Землі, на який діє прибережне попередження РФ. Фото: The Lookout/Twitter

«Прибережне попередження змусило мене шукати знімки полігону у Панково. Випробувальний майданчик зазнав змін. На знімках від 22 серпня бетонний стартовий майданчик та рейки були вилучені та вирівняні — повернені приблизно на 10 градусів та спрямовані на південний захід. Майданчик також, мабуть, був піднятий. Неможливо визначити, чи знаходяться на місці якісь рейки», — розповів військовий аналітик.

На полігоні розмістили тимчасові допоміжні укриття, які можуть слугувати захистом для зброї, яка буде проходити випробування, ймовірно, ракетної. Так, на дальньому кінці бетонного майданчика 2 вересня 2022 року з’явилася нова опорна конструкція або контейнер, у якому може знаходитися міжконтинентальна ракета.

Раніше Заборона розповідала про російський підводний човен, який помітили у небезпечній зоні. На нього нанесені знаки російської свастики «Z». Символи, ймовірно, є завуальованими погрозами НАТО, щоб зупинити подальшу допомогу Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій