Читаєте зараз
РФ і КНДР можуть оновити угоду 20-річної давнини: чим це загрожує

РФ і КНДР можуть оновити угоду 20-річної давнини: чим це загрожує

Анастасія Могилевець

Самопроголошений президент Росії Владімір Путін 18 червня приїде до Північної Кореї на зустріч із її головою Кім Чен Ином. Це його перший за 24 роки візит до країни, пише BBC.

Напередодні у північнокорейській газеті Rodong Sinmun опублікували статтю авторства Путіна «Росія і КНДР: традиції дружби та співпраці крізь роки». У ній лідер РФ подякував Кіму за підтримку війни в Україні та повторив тези про спроби США начебто навʼязати світові глобальну неоколоніальну диктатуру. Йшлося і про те, що Штати та їхні так звані сателіти буцімто самі спровокували конфлікт в Україні.

Зустріч Путіна й Кіма привернула увагу світової спільноти через можливу військову співпрацю. Очікується зміцнення зв’язків двох країн у культурній, сільськогосподарській, економічній та туристичній сферах. Важливим є також ставлення Путіна до обміну передовою зброєю та ядерної програми Пхеньяна, пише BBC.

Професор Університету північнокорейських досліджень Кім Дон Йоп вважає, що візит Путіна має радше символічний характер. На його думку, РФ усвідомлює необхідність відновлення зв’язків з Південною Кореєю, тому навряд піде на провокаційну співпрацю з її сусідом.

Втім, за даними Bloomberg, лідери двох держав оновлять угоду, ухвалену у 2000 році. Вона включає жорсткіші формулювання щодо військової співпраці та партнерства в галузі безпеки.

«Поїздка до Північної Кореї відбудеться, оскільки режим Кім Чен Ина підозрюють у надсиланні ракет і мільйонів боєприпасів, щоб допомогти Путіну в його жорстокому нападі на Україну. Оскільки Київ зараз отримує свіжу зброю на мільярди доларів від своїх союзників США та Європи, вікно для російського прориву звужується», — йдеться в матеріалі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій