Читаєте зараз
РФ поставила обманки МіГів у Бельбеку: чи були там літаки насправді

РФ поставила обманки МіГів у Бельбеку: чи були там літаки насправді

Ilona Kivva
Автор:

На аеродромі Бельбек біля Севастополя помітили силуети винищувачі MiG-31. Судячи із супутникових знімків, вони намальовані або викладені за допомогою тканини.

На знімках від 26 жовтня можна побачити низку військових літаків, чотири з яких — несправжні. Поруч з ними стоять кілька справжніх МіГів, що робить різницю ще більш помітною — обманки не відкидають тінь і мають інший колір. Такі силуети літаків, як пише Defense Express, російські військові роблять у спробах обдурити українську розвідку.

Зауважимо, що Російська Федерація справді передислокувала бойову авіацію у Крим орієнтовно на початку жовтня-2023: близько 10 Су-27 та Су-30 і чотири МіГ-31 невідомої версії. Метою може бути перешкоджання ракетним ударам ЗСУ або патрулювання у Чорному морі.

Водночас тактику камуфлювання на аеродромах Росія використовує не вперше. Орієнтовно з вересня-2023 ворог почав застосовувати такі заходи для захисту стратегічної авіації на аеродромі Енгельс-2 у Саратовській області. Там базуються в основному Ту-95.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій