Читаєте зараз
РФ втрачає танки в Україні: британська розвідка назвала смішну причину

РФ втрачає танки в Україні: британська розвідка назвала смішну причину

Ilona Kivva
Автор:
  • Російська армія активно встановлює додаткову броню на танки.
  • Найпоширенішою у арсеналі РФ є вибухова динамічна броня ERA, яка вважається доволі простою у застосуванні.
  • Без неї бронетехніка абсолютно нестійка до протитанкових снарядів. 

Російські танкісти на вкрай низькому рівні вміють користуватися технологією додаткового динамічного захисту. Це такі пластини з вибуховою рідиною, які кріпляться на корпус танку і пом’якшують удари від снарядів.

Заборона розповідає про слабке місце у захисті РФ.


Армія РФ не вміє використовувати броню ERA

На танках Російської Федерації стоїть особливий тип захисту, який називається динамічним. Але через те, що ворог його неправильно використовує, українські воїни регулярно знищують російську бронетехніку.

«Великі втрати російських основних бойових танків в Україні, ймовірно, частково пов’язані з тим, що РФ не спромоглася встановити та належним чином застосувати динамічну броню (ERA). Це свідчить про те, що російські сили не виправили культуру її поганого використання, яка бере свій початок з Першої чеченської війни в 1994 році», — кажуть британські військові аналітики.

ERA встановлюють на ділянках, які є найбільш уразливими: передня частина корпусу, вежа, бічні борти. Відсутність або неправильне її закріплення на російських бронемашинах призвело до частих випадків підриву вежі бронетехніки при ударі протитанковими снарядами. Річ у тім, що при знищенні вежі вогонь може поширитися в кабіну броньовика, що призводить до швидкого згорання техніки зсередини.

Читати більше новин в Telegram

«Цілком імовірно, що багатьом російським танковим екіпажам не вистачає навченості підтримувати ERA, що призводить або до поганої підгонки вибухових елементів, або до її повної відмови. Під час війни російські командири не змогли забезпечити бойову дисципліну. Кумулятивний ефект цих невдач, ймовірно, є суттєвим фактором низької ефективності російських сил», — зазначили у британській розвідці.

Explosive Reactive Armour: як працює

Explosive Reactive Armour (ERA) — це ціла сукупність різних видів додаткової броні для бойової техніки, зокрема танків. По суті це невеликі пластини, які кріпляться поверх основної броні.

У пластинах знаходиться вибухова речовина, яка знижує здатність снарядів пробивати броню шляхом зниження сили удару. Фактично у відповідь на влучання відбувається вибух, який поглинає частину ударної енергії. Залишкова енергія при цьому спрямована назовні, а ударна хвиля від неї незначна, тому вибух не пошкоджує танк та не несе шкоди екіпажу. Водночас ERA становлять значну загрозу для піхотинців поблизу танка, адже під час вибуху верхня пластина розбивається на осколки, які можуть завдати смертельних поранень.

Вона має високу ефективність проти кумулятивних снарядів, таких як в ручних протитанкових гранатометах та протитанкових ракетах.

Раніше Заборона розповідала про радянські системи С-300 і С-400, які РФ розгорнула на кордонах та про те, чому вони не допоможуть російським військам взяти стратегічні напрямки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій