Читаєте зараз
РФ застосовує заборонені гранати: наскільки вони небезпечні

РФ застосовує заборонені гранати: наскільки вони небезпечні

Ilona Kivva
Автор:

Росія збільшує застосування хімічної зброї у війні та використовує новий вид гранат. Так, за грудень 2023 року зафіксовано 81 випадок використання російських гранат з небезпечними речовинами, каже представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки капітан Андрій Рудик.

«Також у грудні вперше зафіксовано застосування гранати РГ-Во. Ця граната містить хлорацетофенон — речовина задушливої дії, заборонена Женевським протоколом про застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів», — зазначив Андрій Рудик.

Фахівці припускають, що в разі потрапляння цієї речовини в приміщення або бліндаж достатньо 5 хв, аби вбити там людей. Досліджений представниками Центру зразок виготовлений у 2023 році на заводі, який працює ще з радянських часів.

«Таким чином, у 2017 році Росія збрехала про виконання взятих на себе зобов’язань відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї 1993 року. Згідно з якою мала знищити саму зброї та виробничі потужності, де вона виготовлялася», — підкреслив капітан Рудик.

У Центрі припускають, що зараз ворог прагне вивчити реакцію світової спільноти на застосування ВС РФ заборонених гранат. Це потрібно для того, щоб згодом використовувати хімічну зброю ще частіше.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій