'
Читаєте зараз
Роботодавців зобов’язали індексувати зарплати: що зміниться у 2024 році

Роботодавців зобов’язали індексувати зарплати: що зміниться у 2024 році

Ilona Kivva
Автор:

У 2023 році українських роботодавців звільнили від індексування доходів працівників. Але починаючи з 1 січня 2024 року вони мають повернутись до цієї процедури, що визначено законом «Про Державний бюджет України на 2024 рік».

Згідно зі статтею 39, обчислення індексу споживчих цін (ІСЦ) для підвищення доходів населення провадиться наростаючим підсумком. Тож, обчислюючи ІСЦ з січня поточного року, у розрахунках коефіцієнта індексації варто орієнтуватись на попередній місяць, тобто на грудень 2023 року.

Цей місяць є базовим при відновленні нарахування індексації. Але це працює лише за умови, якщо зарплати працівників не підвищувались у січні 2024 року або раніше. Якщо оклад збільшився цьогоріч, то базовим місяцем слід вважати січень 2024-го, роз’яснили у листі Мінсоцполітики.

Орієнтування на січень може бути актуальним для багатьох працівників. Річ у тім, що саме тоді зріс прожитковий мінімум та мінімальна зарплата, від яких залежить розрахунок окладу. Якщо темпи інфляції збережуться на поточному рівні, заробітну плату українцям вперше проіндексують у квітні-травні поточного року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій