'
Читаєте зараз
Рош га-Шана:тисячі хасидів прибули в Умань попри попередження

Рош га-Шана:тисячі хасидів прибули в Умань попри попередження

Ilona Kivva
Автор:
  • Кілька тисяч паломників прибули в Умань святкувати юдейський Новий рік, який у 2022 році віряни відзначатимуть 25-27 вересня.
  • На Черкащині розташована могила засновника броцлавського хасидизму Нахмана.
  • Українські правоохоронці попередили про можливі провокації з боку Росії на Рош га-Шана.

Щороку наприкінці вересня – на початку жовтня юдеї відзначають свято Нового року – Рош га-Шана. В Україні місцем паломництва для них є Умань на Черкащині, до якої попри повномасштабну війну цьогоріч уже прибули 4 000 вірян. 

Заборона розповідає про традицію святкування Рош га-Шана й порушені рекомендації правоохоронців не здійснювати прощу в 2022 році.


Юдейський Новий рік: коли відзначають у 2022

Рош га-Шана має змінні дати, які співпадають з 1-м та 2-м числами місяця тішрею за єврейським календарем. У 2022 році святкування триватиме з вечора 25 вересня до вечора 27 вересня.

На відзначення Нового року віряни, які сповідують брацлавську течію хасидизму, масово прибувають в Умань – там розташована могила Нахмана – засновника цієї гілки юдаїзму.

Через повномасштабну війну в Україні паломництво було під великим питанням, проте станом на 19 вересня 4 000 хасидів вже прибули до Умані. Це лише початок масового заїзду, повідомили в Об’єднаній єврейській общині України. В організації зазначили, що таким чином прочани демонструють віру в українських військових.

Читати більше новин в Telegram

«Багато хто все одно захоче їхати, ми маємо бути готовими, що якась кількість паломників таки буде в Умані. Тому ми разом із владою України зробимо все, щоб забезпечити їхню безпеку та захистити від будь-яких можливих загроз», – сказав посол Ізраїлю Михайло Бродський.

Він додав, що ніхто не може гарантувати повноцінну безпеку паломникам в умовах війни.

Ізраїльтяни порушили рекомендації перед Рош га-Шана

Навіть у 2020 році, в розпал пандемії COVID-19, хасиди також приїжджали до Умані, тоді їх було близько 3000-5000 людей. Про небезпеку подорожей в Україну і в 2022 році вірян попередили й українські правоохоронці.

«СБУ та Національна поліція рекомендують паломникам-хасидам утриматися цього року від візиту до України на святкування Рош га-Шана. Це пов’язано з тим, що Росія може використати приїзд і масове скупчення паломників для влаштування провокацій», – зазначили в Службі безпеки України. Напередодні СБУ, Нацполіція, Нацгвардія, ДСНС та інші правоохоронці провели антитерористичні заходи в Умані.

Раніше Заборона розповідала, що Верховна Рада України криміналізувала прояви антисемітизму. Покарання залежить від тяжкості правопорушення: від штрафу до позбавлення волі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій