'
Читаєте зараз
Російські удари по українській енергетиці: як противник змінив тактику у 2024 році

Російські удари по українській енергетиці: як противник змінив тактику у 2024 році

Анастасія Могилевець

Для цьогорічних ударів по енергоінфраструктурі України Росія використовує балістику. Ворог прагне знищити електростанції у менш захищених, ніж Київ, регіонах. Деякі об’єкти не зможуть повністю відновити до наступної зими, пише Financial Times.

У період з 22 по 29 березня РФ завдала ударів по семи ТЕС, всі вони за межами Києва, який має одну з найкращих систем ППО в країні. Російські ракети також влучили у дві гідроелектростанції. Пошкодження не такі масштабні, але гірші, ніж взимку 2022-2023 років, кажуть українські посадовці. Мета РФ – завдати постійної, непоправної шкоди.

Група ДТЕК втратила близько 80% виробництва електроенергії в результаті російських атак, здійснених протягом останнього тижня березня. П’ять теплоелектростанцій ДТЕК були змушені зупинити роботу. Генеральний директор Максим Тімченко заявив про плани щодо відновлення роботи деяких підстанцій та великих електростанцій, які не були повністю зруйновані. 

«За умови відсутності подальших атак, щонайменше 50% пошкоджених енергоблоків будуть знову підключені до мережі. Наша мета – відновити якомога більше до жовтня [2024 року]», – каже Тімченко.

Менші підстанції, якими управляє «Укренерго», можна вберегти від атак за допомогою захисних споруд, каже керівниця відділу комунікацій компанії Марія Цатурян. При цьому захистити великі електростанції вкрай важко. Друга відмінність від зими 2022-2023 років полягає в тому, що Росія тепер використовує дорогі високоточні балістичні ракети. За оцінками ГУР, ворог має достатньо ракет для ще однієї або двох великих атак найближчими тижнями.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій