'
Читаєте зараз
Росія могла перекинути ядерні ракети до кордонів НАТО

Росія могла перекинути ядерні ракети до кордонів НАТО

Ilona Kivva
Автор:
  • РФ почала передислоковувати бойову авіацію на авіабазу наприкінці літа-2022. При такому розміщенні техніка перебуває у зоні доступу як до країн Європи, так і США.
  • Авіабаза Оленья готувалася СРСР як головний авіапункт для стримування США.
  • Осінь традиційно характеризується підвищеною активністю російських військ.

Російська Федерація могла розмістити ядерні боєголовки неподалік від кордонів країн-членів Північноатлантичного Альянсу. На авіабазу в Мурманську область передислокували найпотужніші бомбардувальники РФ, які можуть їх нести.

Заборона розповідає про літаки РФ, які помітили у небезпечній зоні.

На Кольському півострові помітили російські бомбардувальники

Росія розмістила близько 11 військових літаків на авіабазі Оленья, що приблизно за 30 кілометрів від кордонів країни з Норвегією та Фінляндією, повідомляє Faktisk з посиланням на дані супутникових знімків.

Переміщення техніки вперше помітили ще 21 серпня. Тоді на авіабазу передислокували чотири бомбардувальники, ймовірно, Ту-160. Через місяць там було розміщено ще три літаки, найімовірніше, Ту-95. Зазвичай ці літаки дислокуються на авіабазі Енгельс, що за 720 кілометрів на південний схід від Москви.

Два Ту-160 на авіабазі Оленья, 29 вересня 2022 року. Фото: Planet Labs

Читати більше новин в Telegram

Станом на 9 жовтня 2022 року вже сім Ту-160 Blackjack і чотири Ту-95 Bear-H були припарковані в аеропорту. Один із них стояв у готовності до зльоту на злітно-посадковій смузі.

Сім стратегічних бомбардувальників Ту-160 (позначені червоним) і чотири літаки Ту-95 (позначені жовтим) на авіабазі Оленя на Кольському півострові, 7 жовтня 2022 року. Фото: Planet Labs

Бомбардувальник Ту-160 готовий до зльоту на злітній смузі 9 жовтня. Фото: Planet Labs

Ту-160 був розроблений СРСР під час Холодної війни. Це найбільший у світі бомбардувальник. Його максимальна швидкість більш ніж вдвічі перевищує швидкість звуку, отже він здатен подолати 2 200 кілометрів за одну годину. 

Ту-95 — стратегічний бомбардувальник-ракетоносець. Він був створений і взятий на озброєння у той же період. Літак призначений для знищення стратегічних об’єктів у тилу ворога. Обидва літаки здатні долати великі відстані і можуть нести ядерні боєголовки.

Авіабаза на Кольському півострові під час Холодної війни також мала стратегічно важливе значення для СРСР. Вона мала стати плацдармом для бомбардувальників Ту-95 для стримування Сполучених Штатів.

Військові аналітики назвали два найбільш вірогідні варіанти такого перебазування:

  • військові навчання;
  • спосіб тиску на НАТО, щоб зупинити подальшу підтримку України.

«Осінь традиційно характеризується підвищеною активністю російських військ. Разом з нашими національними та міжнародними партнерами ми постійно стежимо за ситуацією», — каже підполковник і речник Міністерства оборони Норвегії Пер Еспен Странде.

Стратегічний бомбардувальник Ту-160 під час польоту над акваторією Балтійського моря, 16 червня 2021 року. Фото: NATO Allied Air Command

Низка експертів переконані, що навіть якщо РФ справді проводить навчання за участі військових літаків на півострові, це є нетиповим використанням авіабази і з високою ймовірністю все одно має на меті тиск на Північноатлантичний Альянс, адже при такому розміщенні техніка перебуває у зоні доступу як до країн Європи, так і США.

«Немає сумнівів, що на фото стратегічні бомбардувальники Ту-160 і Ту-95, Розгортання та навчання зі стратегічними бомбардувальниками саме по собі є формою ядерного стримування, тому в загальній картині це можна прочитати як частину загроз Путіна ядерною зброєю», — каже доцент школи ВПС Норвегії Ларс Педер Хага.

Теорію підтверджує експертка з оборонних досліджень Катажина Зиск. «Той факт, що літаки розміщені там, є частиною стримування Путіна, і цим він хоче підтримати й надати ядерному стримуванню та загрозам достовірності», — вважає вона. 

Раніше Заборона розповідала про російський підводний човен, який помітили у небезпечній зоні. На нього нанесені знаки російської свастики «Z», які, ймовірно, є завуальованими погрозами НАТО.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій