'
Читаєте зараз
Росія не зможе продавати нафту та зерно? Британія заблокувала шляхи 

Росія не зможе продавати нафту та зерно? Британія заблокувала шляхи 

Ilona Kivva
Автор:
  • Найвпливовіші у світі лондонські страховики не виплачуватимуть страховки або підвищать внески для судновласників, якщо ті увійдуть у води РФ.
  • Через ризики збитків іноземні судна відмовляються заходити у російські порти.
  • Це вдарить по цінах на нафту та зерно, які РФ експортує морем та частково заблокує шляхи поставок.

Лондонські страхові компанії, які покривають третю частину страховок у світі, внесли усі води Росії до списку небезпечних через збройну агресію проти України. Це загрожує перебоями в експорті нафти та зерна, які є критичними для економіки країни-терористки, а також вдарить по цінах на ці товари.

Заборона розповідає про те, як рішення лондонських компаній вплине на російський експорт і, як наслідок, на війну.


Лондон визнав води РФ небезпечними

Лондонські компанії морського страхування визнали усі російські води високоризикованими, повідомляє Reuters.

«Висока ймовірність, що таке рішення підвищить вартість доставки та посилить логістичний тиск на Москву. Рекомендації Об’єднаного військового комітету, до складу якого входять члени синдикату з Асоціації ринку Ллойда (LMA) та представники ринку страхових компаній Лондона впливають на міркування страховиків», — зазначили у виданні.

Води певної країни відносять до високоризикованих через такі фактори:

Читати більше новин в Telegram
  • воєнні дії певної країни;
  • морське піратство;
  • загроза тероризму та пов’язані з ним небезпеки.

Морський ринок страховиків Лондона є найбільшим у світі. Третя частина страховок для кораблів належить саме лондонським компаніям.

Для Росії це означатиме, що судна країни повинні будуть сповіщати андеррайтерів (банки або страхові компанії, які надають гарантію компенсації у випадку фінансових збитків клієнта) про всі плавання в порти. Також це зобов’яже РФ сплачувати додаткову страхову премію. 

Як рішення страховиків вплине на РФ

РФ є одним з найбільших експортерів нафти, продукції сільського господарська та металургії на світовому ринку — велика частина цих товарів експортується Росією морем через найнижчу вартість перевезення Рішення Лондона ускладнить міжнародну торгівлю для Росії. Вже важко знайти власників суден для експорту з зерна, які б хотіли відправитися у російські порти, адже, немає ніяких гарантій, що можна застрахуватися від військових ризиків.

Що стосується експорту нафти, то у якості альтернативи транспорту РФ може використовувати залізницю, однак це буде малопродуктивно.

Росія спирається на свої Балтійські та Чорноморські порти для експорту нафти та зерна, що складає велику частку прибутків в іноземній валюті, а такі морські термінали як Козьміно в Азії, необхідні для російського експорту в цей регіон.

Однак це не всі проблеми, з якими вже зіткнулася Росія у питанні експорту критично важливих для її економіки товарів: їхній морський сектор бореться зі згортанням послуг, включаючи сертифікацію суден провідними іноземними постачальниками, необхідних для доступу до портів і страхування, а деякі судноплавні компанії відкликалися».

Раніше Заборона розповідала про рішення ПАРЄ виключити Росію з Ради Європи, що загрожує бізнесу та здійсненню правосуддя у РФ. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій