Читаєте зараз
Росія втратить очі: США відрізали поставки ключових деталей для зброї

Росія втратить очі: США відрізали поставки ключових деталей для зброї

Ilona Kivva
Автор:
  • Технологічні компанії мають спочатку отримати спеціальну ліцензію, яка підтвердить, що системи будуть використані виключно у цивільних цілях.
  • Обмеження торкнулися гігантів, які є єдиними американськими виробниками чипів для зброї.
  • Неофіційно всі американські виробники програмного забезпечення отримали натяки, що не варто працювати з країнами-загрозами.

США суттєво обмежили продаж високотехнологічних чипів країні-агресорці. Деталі використовуються у виробництві зброї, особливо розвідувальної. Зокрема безпілотники є однією з ключових деталей стратегій наступів та захисту.

Заборона розповідає про санкції щодо оборонної промисловості Росії.


Комп’ютерні чіпи у РФ та Китаї

За останні кілька років Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США посилило обмеження на постачання деяких американських технологій, стверджуючи, що товари продавалися через цивільні ланцюжки поставок, але в кінцевому підсумку використовувалися для військових цілей, таких як виробництво зброї, літаків та технологій спостереження.

Адміністрація Байдена заборонила технологічним компаніям продавати комп’ютерні чипи Росії та КНР без спеціальних ліцензій, пише The New York Times. Тепер всі підприємства спочатку подаватимуть запит на отримання експортного дозволу, а профільні відомства ретельно перевірятимуть, куди саме будуть продані технології та у яких цілях застосовуватимуться.

Зокрема, обмеження торкнулися техногігантів Nvidia та Advanced Micro Devices, які є фактично єдиними американськими виробниками високотехнологічних графічних процесорів. Інші американські виробники програмного забезпечення, за словами анонімного джерела, теж отримали попередження від влади щодо продажу технологій цим двом країнам.

Читати більше новин в Telegram
Логотип компанії Nvidia, на будівлі однієї з філій компанії у США. Фото: Flash/Twitter

Такі чипи розробляються для графічної візуалізації зображень у відеоіграх, в останні десятиліття їх широко застосовують у суперкомп’ютерах. Вчені та інтернет-компанії використовують їх для розпізнавання мови та об’єктів на фотографіях. Також вони є важливим елементом у розробці зброї та розвідувальної техніки. 

«Обмеження має усунути ризик того, що ці продукти можуть бути використані або перенаправлені для військового використання в Китаї та Російській Федерації», — заявили в уряді США.

У Міністерстві торгівлі Китаю заявили, що цей крок «завадить міжнародним науково-технічним обмінам та економічному співробітництву та вплине на стабільність глобальних промислових ланцюгів поставок і відновлення світової економіки».

Раніше Заборона розповідала про санкційний план Сполучених Штатів, покликаний закрити всі лазівки, якими користується Росія для обходу обмежень.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій