'
Читаєте зараз
Росіяни розгорнули наступ навколо Очеретиного, Сили оборони мають успіхи біля Кринків: головні події на фронті за тиждень

Росіяни розгорнули наступ навколо Очеретиного, Сили оборони мають успіхи біля Кринків: головні події на фронті за тиждень

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на сході та півдні України.

Наприкінці квітня 2024 року ворог атакує на новомихайлівському, очеретинському та красногорівському напрямках. 


Східний напрямок: Очеретине, Красногорівка, Новомихайлівка

Як і на минулому тижні, найскладнішою ділянкою фронту на сході України лишається авдіївський напрямок. Росіяни зуміли розвинути свій наступ на Очеретине. Після входження у населений пункт окупаційні війська продовжили рух на захід, а також паралельно просунулись на флангах від Очеретиного.

За даними DeepStateMap, росіянам вдалося просунутись на кількох напрямках від населеного пункту:

  • на заході — пройти близько 3 кілометрів і впритул наблизитись до Новоолександрівки;
  • на півночі — окупувати населені пункти Керамік та Новокалинове, а також наблизитись до Архангельського;
  • на півдні — захопити Соловйове.

28 квітня стало відомо, що росіяни також зайшли у Бердичі, де раніше тримали оборону українські підрозділи. Ось як описує ситуацію на напрямку один з українських військових пабліків:

Читати більше новин в Telegram

«Ворог встановив ганчірку свого псячого підрозділу на одній із будівель житлової забудови в західній частині н.п. Бердичі. Тим самим підтверджуючи контроль цього населеного пункту. Просування у західному напрямку — 500 метрів».

На марʼїнському напрямку росіянам також вдалось частково просунутись на захід. На півночі від Марʼїнки ворожі підрозділи пройшли близько півтора кілометра та наблизилися до Красногорівки. На півдні окупаційна армія просунулась полями між Марʼїнкою та Новомихайлівкою на відстань близько 700 метрів на захід.

Південний напрямок: Урожайне, Кринки

На півдні України росіяни також намагаються проводити штурмові дії, і, на жаль, мали певні успіхи. Вперше за довгий час лінія фронту почала рухатись на так званому Времіївському виступі: там ворогу вдалося просунутись від Завітного Бажання на північ у напрямку Урожайного. За даними DeepStateMap, відстань склала близько одного кілометра.

На лівобережжі Херсонщини ЗСУ продовжують утримувати плацдарм у районі населеного пункту Кринки. У DeepStateMap вказують, що українським підрозділам вдалося розширити сіру зону з південної сторони населеного пункту.

Вибухи у тилу армії РФ 26 квітня — 2 травня 2024 року

27 квітня пролунали чергові вибухи на території РФ. Джерела «Укрінформу» в правоохоронних органах повідомили, що Служба безпеки України спільно з Силами оборони завдала удару одночасно по декількох обʼєктах. Зокрема, вибухи пролунали на Словʼянському та Ільському НПЗ з пожежею як наслідок. Також удару було завдано по аеродрому «Кущевск».

У ніч проти 30 квітня вибухи пролунали в окупованому Криму. Російські пропагандисти повідомляли, що цілями удару стали військовий аеродром у Джанкої та військова частина 61261 ППО Південного військового округу Міноборони РФ. 2 травня зʼявилися супутникові знімки аеродрому Джанкой, на яких видно масштаб пошкодження військової техніки на аеродромі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій