'
Читаєте зараз
Розроблено навушники, які попередять про втрату свідомості: кому це корисно

Розроблено навушники, які попередять про втрату свідомості: кому це корисно

Yevheniia Kostina
  • Запаморочення може сигналізувати про серйозні проблеми, серед яких і хвороби серця.
  • Вчені  спеціальні навушники, що контролюють стан хворих та попереджають про погіршення самопочуття.
  • Люди зможуть відстежувати свої показники в застосунку на телефоні навіть під час сну.

Повний контроль над показниками тіла зможе допомогти людям, що хворіють, завчасно виявляти відхилення у показниках та формувати свій розпорядок дня. Часто небезпеку становить не сама хвороба, а симптоми, які призводять до травмування.

Заборона розповідає про розробку, що дозволить хворим аналізувати свій стан з телефону.


Вимірювання тиску за допомогою навушника: механізм роботи

Стартап із цифрового здоров’я STAT Health створив спеціальний навушник, який вимірює приплив крові до голови. Це допоможе людям, які мають проблеми зі здоров’ям, передбачити погіршення стану, пише CNBC.

«Багато лікарів насправді не можуть визначити, що конкретно не так з їхніми пацієнтами. Їм кажуть, що це лише в їхній голові, тому що немає способу виміряти симптоми запаморочення. Але зараз з’явився метод підтвердити, що щось не так, і досвід пацієнтів правдивий», — зазначив генеральний директор STAT Health Деніел Лі.

За його словами, пристрій не є формою лікування, але може служити ресурсом інформації для людей, які регулярно страждають на запаморочення та втрату свідомості через серйозні захворювання. Коли користувачі встають, динамік автоматично вимірює зміни частоти серцевих скорочень та артеріального тиску. Таким чином люди зможуть відстежувати свої показники в застосунку на телефоні та бачити, як спосіб життя чи конкретні дії впливають на їхній стан.

Читати більше новин в Telegram

За розмірами пристрій невеликий і розташовується у верхній частині вуха. Це дає можливість суміщати його з іншими девайсами (окулярами, навушниками). Динамік складається з оптичного датчика, акселерометра, датчика тиску та датчиків температури. Термін служби батареї понад три дні, але навушник також оснащений невеликою сонячною панеллю для автоматичної підзарядки. Його можна не виймати з вуха навіть під час сну чи душу. 

Компанія заявила, що підписка на STAT коштуватиме $50 на місяць, але для довгострокових абонентів вартість зменшать. Наразі стартап приймає передоплату в $1.

Втрата свідомості: про які хвороби сигналізує

Разова втрата свідомості — явище розповсюджене. За різними оцінками експертів, від 15% до 39% людей в якийсь момент свого життя втрачали свідомість. Проте дуже часті випадки непритомності можуть вказувати на низку серйозних проблем, зокрема:

  • інфаркт міокарда;
  • інсульт;
  • локальне порушення мозкового кровообігу;
  • значне зниження цукру в крові на тлі цукрового діабету;
  • різні хвороби серця (тахікардія, брадикардія, кардіоміопатія та ін.);
  • ускладнення через Covid-19. 

Пацієнти, які мають такі захворювання, страждають не лише від ризиків перебігу хвороби, а й від іншої небезпеки, що криється за запамороченням та втратою свідомості, — високий ризик травм при падінні. За статистикою, близько 14% хворих травмувалися під час такого стану.

Раніше Заборона розповідала про унікальний ген, який дозволить блокувати біль при хронічних хворобах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій