Російські хакери планують кібератаку на Україну - Заборона
Читаєте зараз
Російські хакери планують кібератаку на Україну

Російські хакери планують кібератаку на Україну

Російські хакери заразили шкідливим програмним забезпеченням 500 тисяч роутерів та пристроїв для зберігання інформації у різних країнах. Все це заради того, щоб здійснити кібератаку на Україну наступного місяця, повідомляє Reuters.

Звіт про хакерську кампанію опублікувала Cisco Systems Inc. У компанії повідомили про зараження пристроїв Linksys, MikroTik, Netgear Inc (NTGR.O), TP-Link і QNAP. За словами працівників цієї фірми, найбільша кількість заражених вірусом VPNFilter пристроїв знаходиться в Україні. З цього вони зробили висновок, що Росія планувала атаку саме на неї. Також уряд США повідомив про спроби знищення бот-мережі.

Разом із цим федеральний суд Пенсильванії надав ФБР дозвіл вилучити домен, який, на думку влади, використовує російська група хакерів Sofacy для керування зараженими пристроями. Рішення суду дозволить направляти дані пристроїв на сервер, контрольований ФБР, який визначатиме їхнє місце розташування, щоб повідомляти правоохоронцям у всьому світі про необхідність видалити шкідливе програмне забезпечення із зараженого обладнання.

«Ця операція є першим кроком для знищення бот-мережі, яка надає хакерам Sofacy безліч можливостей, які можуть використати зі шкідливими цілями, включно зі збором розвідувальних даних, крадіжкою цінної інформації, деструктивною або підривною атакою, а також заплутуванням слідів такої діяльності та звинувачення в ній інших», — заявив помічник генерального прокурора з національної безпеки Джон Демерс.

 

Читайте також:

Кіберполіція шукає «білих хакерів». Навіщо вони потрібні? Детально

В Іспанії затримали українських хакерів. Вони вкрали 1,2 мільярда доларів

Нагору