Читаєте зараз
С14 повідомила про зачистку вокзалу Києва від ромів за участю поліції. ГУНП не коментує

С14 повідомила про зачистку вокзалу Києва від ромів за участю поліції. ГУНП не коментує

Сергій Сурепін

23 жовтня учасник ультраправої організації С14 Сергій Бондар опублікував відео зі столичного вокзалу, на якому він розповідає, що С14 та поліція зачистили вокзал від ромів. На відео можна побачити, як працівники комунальних служб прибирають локації, де нібито перебували роми. Zaborona.com розповідає, що відомо про цю ситуацію.

Ситуація на вокзалі

Бондар зняв відео, на якому видно, як працівники комунальних служб чистять місцевість біля церкви з південної сторони вокзалу. Вони відмивають підземний перехід, куди, за словами автора відео, роми ходили в туалет.

Також на відео видно, що приблизно два десятки людей, яких Бондар і називає ромами, стоять осторонь, адже їх попросили піти. Активіст розповідає, що протягом довгих років тут відбувалися грабежі й заворушення, а правоохоронці ніяк не реагували на події.

Про ситуацію на вокзалі також повідомив координатор С14 Сергій Мазур.

Читати більше новин в Telegram

Коментар поліції

Zaborona.com зв’язалася з керівником Управління патрульної поліції Києва Юрієм Зозулею. Він повідомив Zaborona.com, що працівники патрульної поліції не брали участь у цій «акції». На питання Zaborona.com, чи були це працівники Головного управління Національної поліції Києва, Зозуля відповів позитивно.

Речниця ГУНП Оксана Блищик на дзвінки та повідомлення Zaborona.com не відповіла.

Після цього Zaborona.com намагалася поспілкуватися з начальником ГУНП Андрієм Крищенком. На телефонний дзвінок Крищенко не відповів, текстове запитання в СМС та месенджерах прочитав, але не відповів. Zaborona.com направила офіційний запит – відповідь ГУНП поки не надійшла.

Про що пише Відділ комунікації поліції Києва

Реакція омбудсвумен

Українська омбудсвумен Людмила Денісова направила запит до головного управління національної поліції в Києві через те, що радикали вигнали табір ромів біля залізничного вокзалу «Київ-Пасажирський».

«23 жовтня, ввечері, радикально налаштовані особи здійснили напад на табір ромів, який вже тривалий час перебував поруч з Центральним залізничним вокзалом «Київ-Пасажирський», – дізналися в Денісової.

Омбудсвумен вважає, що в цих діях вбачаються ознаки дискримінації за національною ознакою щодо ромської меншини. У запиті до правоохоронців Денісова просить дослідити обставини інциденту. Також омбудсвумен вимагає вжити заходів для запобігання подібним діям щодо ромів. Денісова закликала до толерантності й терпимості.

Що ще

24 жовтня журналістка видання «Обозреватель» Ліля Рагуцька опублікувала відео з вокзалу. Вона повідомила, що на неї напали роми: «Та нє фоткай! Я тєбя уб‘ю! Уб‘ю тєбя! – верещала мені сьогодні ота мила дівчина ромської національності, намагаючись видерти з рук телефон. Інша її приятелька тим часом впевнено розказувала: «буду воровать і нічєго мнє за ето нє будєт».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій